Sąsiadkę zaniepokoił płacz dzieci i głośna muzyka w mieszkaniu

Płacz dzieci i głośna muzyka, która dobiegała z jednego z mieszkań bloku w Sulejówku zaniepokoiły czy wręcz wystraszyły jedną z sąsiadek. Spodziewając się, że może dziać się tam coś złego, wezwała na pomoc policjantów. Jako że mundurowi nie mogli dostać się do mieszkania, wyważyli więc drzwi. W środku zastali śpiącego ojca, który był pijany. Matka także była pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialni rodzice odpowiedzą teraz za stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia swoich dzieci.

– Reakcja na przypadki nieprawidłowej opieki nad dziećmi może w pewnych sytuacjach uchronić je przed niebezpieczeństwem. Dlatego tak ważne jest, aby zgłaszać odpowiednim służbom każdą niepokojącą nas sytuację. Gdy obawiamy się, że w mieszkaniu obok dzieje się coś niedobrego, zgłośmy ten fakt na policję. Tak było w jednym z bloków w Sulejówku, gdzie płacz dzieci i głośna muzyka zaniepokoił jedną z mieszkanek. Swoje obawy przekazała dyżurnemu komisariatu policji w Sulejówku. Ten natychmiast na miejsce wysłał policjantów – wyjaśnia st. asp. Marcin Zagórski, oficer prasowy z Mińska Mazowieckiego

Jak dodaje, mundurowi pod drzwiami mieszkania zastali kobietę, która oświadczyła, że w środku znajdują się jej miesięczne bliźniaki, którymi miał opiekować się ojciec. Policjanci początkowo nie mogli w żaden sposób dostać się do mieszkania. Pomimo pukania do drzwi nikt ich nie otwierał, a ze środka nadal słychać było płacz dzieci. Policjanci sforsowali więc drzwi i weszli do środka. Zastali tam miesięczne bliźniaki oraz śpiącego ojca. Gdy policjanci przebadali go na obecność alkoholu, alkomat wskazał ponad 1,5 promila. Funkcjonariusze zaniepokojeni tą sytuacją, zbadali także matkę. Ona również była nietrzeźwa. W organizmie miała 1,5 promila alkoholu. Niemowlęta zostały przekazane pod opiekę babci.

– W tej sprawie śledczy prowadzą wobec nieodpowiedzialnych rodziców czynności wyjaśniające o przestępstwo z art. 160§2 k.k. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawne działanie policjantów, zdecydowanie i wykazany profesjonalizm być może zapobiegło tragicznemu zdarzeniu, do jakiego mogło dojść na skutek sprawowania niewłaściwej opieki nad noworodkami – podsumowuje  st. asp. Marcin Zagórski.

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Pijany ojciec wiózł samochodem dwoje swoich dzieci (video)

 

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl