Która gdyńska szkoła w Monopoly?

Uczysz się, pracujesz lub jesteś sentymentalnie związany/związana z jedną z gdyńskich szkół? Teraz masz szansę pomóc, żeby placówka znalazła się na planszy gdyńskiej edycji słynnej gry Monopoly. Trwa konkurs, w którym wystarczy stworzyć krótki, pomysłowy film o Gdyni i charakterystycznym Panu Monopoly.

Trwają przygotowania do wydania oficjalnej, gdyńskiej edycji legendarnej już gry planszowej znanej na całym świecie – Monopoly. Twórcy przy odwzorowywaniu lokalnej specyfiki stawiają na współudział mieszkańców, stąd przy podejmowaniu decyzji o wyglądzie poszczególnych elementów gry udzielają się np. internauci. Wcześniej przeprowadzono konkurs na tekst na tzw. Kartę Szansy, teraz ochotnicy mogą powalczyć o umieszczenie na planszy gry… swojej szkoły!

Nakręć i umieść szkołę na planszy

Do 13 listopada trwa konkurs pod nazwą „Monopoly Edycja Gdynia. Twoja szkoła na planszy gry!”. Na facebookowym fanpage’u gry znajduje się regulamin.

Co zrobić, żeby wygrać główną nagrodę, czyli własne miejsce na planszy gdyńskiego Monopoly? Wystarczy uruchomić pokłady kreatywności i stworzyć krótki filmik o Gdyni i Panu Monopoly. Zadanie polega na przedstawieniu reakcji na fakt, że Pan Monopoly wybrał właśnie Gdynię na lokalizację kolejnej edycji miejskiej gry Monopoly. Uczestnicy muszą zgłosić film udostępniony na platformie YouTube.

Ponadto szkoła, która zajmie drugie miejsce otrzyma własną Kartę Szansy/Kasy Społecznej, a każda placówka biorąca udział w zabawie otrzyma dwie gry Monopoly Gdynia. Uczestnikiem konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i średnich, których placówki mieszczą się na terenie miasta Gdynia. Organizator wyznacza limit trzech zgłoszeń od każdej szkoły, które można wysyłać na maila monopolygdynia@gmail.com.

Gra(tka) nie tylko dla mieszkańców Gdyni

Organizatorem konkursu jest firma Winning Moves (producent gry Monopoly) we współpracy z Urzędem Miasta Gdyni. Celem słynnej gry Monopoly jest doprowadzenie do bankructwa pozostałych graczy, mądrze inwestując w działki, domy i hotele. W grze liczy się strategiczne planowanie swoich działań, ale także łut szczęścia. Gracze rozpoczynają swoją przygodę od pola START i za pomocą rzutów kostką posuwają się dookoła planszy. Czekają na nich pola specjalne, takie jak pole Szansa, Kasa Społeczna, Bezpłatny Parking i wiele innych. Gra przeznaczona jest dla dwóch do ośmiu graczy. Monopoly edycja miejska to projekt prezentujący walory miasta, ważne plenery, obiekty i wydarzenia, które stanowią o jego charakterze, a także atrakcyjności dla mieszkańców i turystów.

Fot., źródło Gdynia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *