Pijany naruszył powagę sądu i trafił do aresztu

Za naruszenie powagi sądu i porządku czynności sądowych w sądzie w Iławie w województwie warmińsko-mazurskim na 48-latka z województwa mazowieckiego została nałożona kara porządkowa pięciu dni pozbawienia wolności. Mężczyzna stawił się na rozprawę mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Iławscy policjanci podczas patrolowania miasta otrzymali zgłoszenie. Oficer dyżurny poinformował ich, aby pojechali do iławskiego sądu ponieważ na posiedzenie stawiła się nietrzeźwa osoba. Na miejscu ustalili, że 48 -latek, który przyszedł na rozprawę jako uczestnik w sprawie o ograniczenie władzy rodzicielskiej, znajduje się pod znacznym działaniem alkoholu. Policjanci doprowadzili mężczyznę do komendy w Iławie, aby skontrolować jego stan trzeźwości.

– Okazało się, że mieszkaniec województwa mazowieckiego miał ponad promil alkoholu w organizmie. W związku z tym na podstawie ustawy “Prawo o ustroju sądów powszechnych” sędzina Sądu Rejonowego w Iławie nałożyła na mężczyznę karę porządkową 5 dni pozbawienia wolności za naruszenie powagi sądu i porządku czynności sądowych – informują iławscy policjanci.

 Mężczyzna trafił do zakładu karnego. O dalszym losie jego wniosku zadecyduje sąd.

Spalił w piecu cztery kilkudniowe kocięta

Fot. ma charakter poglądowy źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl