Strzelał do ptaków i kotów. Z martwych zwierząt gotował posiłki lub karmił nimi swojego psa

Pięć miesięcy pozbawienia wolności, zakaz posiadania zwierząt i kilka tysięcy złotych nawiązki na rzecz schroniska. Taki wyrok usłyszał 73-latek z Elbląga, który został skazany za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna strzelał z wiatrówki do kotów i ptaków, które zabijał lub ranił. 

Nawet kilkadziesiąt zwierząt mogło paść z ręki 73-latka, który na jednej z posesji w Elblągu strzelał z wiatrówki do gołębi, które sam hodował. Wśród ofiar były także kruki i koty, które były w zasięgu strzału karabinka. Doprowadził także do okrutnej sytuacji, w której kot sąsiada wpadł we wnyki zastawione przez niego i w wyniku potrzasku stracił łapę.

 Te sytuacje miały miejsce w 2018 roku i wcześniej. Jak ustalili śledczy z martwych zwierząt gotował posiłki lub karmił nimi swojego psa. W marcu br. jego sprawa miała finał w elbląskim sądzie, który skazał go na pięć miesięcy pozbawienia wolności, zakaz posiadania zwierząt na 7 lat i 4 tysiące złotych nawiązki na rzecz schroniska dla zwierząt w Elblągu – informują policjanci.

Jak dodają, pomimo wyroku mężczyzna nadal hodował gołębie i tym samym złamał sądowy zakaz. 14 listopada został zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego w Elblągu, gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy.

Pijana kobieta zamknęła psa w paczkomacie – “Tak dla zabawy”

Psi horror. “Najwyżej się zagryzą między sobą”

Fot., źródło policja.gov.pl

1 komentarzy dla tekstu: “Strzelał do ptaków i kotów. Z martwych zwierząt gotował posiłki lub karmił nimi swojego psa”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *