Poczęstowała koleżanki papierosem z nielegalną wkładką. Teraz ma spore kłopoty

Osiemnastolatka z Iławy w województwie warmińsko-mazurskim podczas przerwy pomiędzy zajęciami postanowiła poczęstować swoje koleżanki papierosem z nielegalną wkładką w postaci marihuany. Mogło to zakończyć się nawet tragedią, bo jedna z jej koleżanek wylądowała w szpitalu. Teraz młoda iławianka będzie się tłumaczyć przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o nastolatce, która została przywieziona do szpitala po zatruciu nieznanym środkiem. Okazało się, że 18-letnia mieszkanka powiatu iławskiego wspólnie z koleżankami na jednej z przerw w zajęciach zapaliła papierosa. Dziewczyna w trakcie lekcji bardzo źle się poczuła po czym karetką pogotowia została przetransportowana do szpitala. 

Okazało się, że iławianka poczęstowała koleżanki marihuaną. Dziewczyna usłyszała zarzut, do którego się przyznała. Jak oświadczyła, susz roślinny w woreczku strunowym dostała od znajomego i postanowiła go spróbować.

– Dla jednej z jej koleżanek próba ta mogło zakończyć się tragicznie, 18-latka trafiła do szpitala. Teraz młoda mieszkanka Iławy ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii mówi o tym, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, udziela innej osobie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej, ułatwia albo umożliwia ich użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.” – informują iławscy mundurowi.

Policjanci przypominają, że nigdy nie wiemy, jak nasz organizm zareaguje na środki odurzające czy substancje psychotropowe. Nie znamy mocy własnego układu nerwowego i jakie nosimy w sobie genetyczne zmiany. Każdy narkotyk może zadziałać na nas niezwykle szkodliwie, wywołać wielkie neurobiologiczne problemy i ciężkie choroby w tym również choroby psychiczne.

ZOBACZ TAKŻE:

Jesienią w lesie można znaleźć nie tylko grzyby

Miały być lekiem na długie, jesienne wieczory

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *