Pijana babcia opiekowała się wnukami. Trzeźwa była dopiero prababka

Ponad 3,5 promila alkoholu miała kobieta, która pilnowała czwórkę swoich wnucząt. Na domiar złego rodzice, którzy w trakcie policyjnej interwencji wrócili do domu, również byli pijani. Zdolna do opieki nad dziećmi okazała się dopiero prababcia. Teraz o losie rodziny zdecyduje sąd.

Policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań w powiecie krapkowickim przez pracowników opieki społecznej. Ze zgłoszenia wynikało, że dzieci mogą być pod opieką osoby nietrzeźwej. Na miejscu okazało się, że czwórką swoich wnucząt zajmowała się 45-letnia babcia. W swoim organizmie miała ponad 3,5 promila alkoholu.

– W trakcie interwencji do mieszkania weszli rodzice dzieci – 26-latka i 36-letni mężczyzna. Niestety, oni również nie mogli zajmować się małoletnimi. Oboje byli pod wpływem alkoholu. Zdolna do sprawowania należytej opieki było dopiero prababcia. Materiały w tej sprawie zostały już przekazane do Sądu Rodzinnego w Strzelcach Opolskich. Policjanci prowadzą też postępowanie sprawdzające dotyczące podejrzenia narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia – informują mundurowi. 

Jeśli okaże się, że babcia swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dzieci na bezpośrednie zagrożenie dla ich życia bądź zdrowia, może jej grozić kara do 5 lat więzienia.

Pijana matka, która prowadziła wózek z dzieckiem miała zaskakujące wytłumaczenie

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *