Czy dałeś się porwać gorączce zakupów?

Czarny Piątek dla zagrożonych gatunków. Nadmierna konsumpcja wyniszcza Ziemię. Zastanów się nad swoimi wyborami i kupuj mądrze. W ten Czarny Piątek zaoszczędzone pieniądze możesz spożytkować wspierając ochronę środowiska i dbając o ginące gatunki!

– W ciągu ostatnich 40 lat straciliśmy 58% populacji dzikich zwierząt. Tak Ziemia reaguje na ogromny wpływ oraz presję, jaką wywieramy na planetę. Nadmierna produkcja dóbr powoduje zanieczyszczenie środowiska, zużycie zasobów naturalnych oraz utratę siedlisk naturalnych dzikich zwierząt.  Przyroda po cichu wspierała i napędzała nasze społeczeństwa i gospodarki od wieków. Dzisiaj Ty możesz się jej odwdzięczyć, za koszt który ponosi. Zaoszczędzone pieniądze możesz spożytkować wspierając ochronę środowiska i dbając o ginące gatunki – informują przedstawiciele WWF Polska. 

Co Ty możesz zrobić dla zagrożonych gatunków?

Adoptując zagrożone gatunki wspomagasz działania WWF, zmierzające do ochrony rysia, wilka, niedźwiedzia i sóweczki oraz ich siedlisk.

Aby zapewnić przyszłość rysiom, niedźwiedziom, wilkom i sóweczkom w Karpatach, już teraz pomóż nam skutecznie chronić te cenne lasy oraz zmniejszać ingerencję człowieka na tym terenie. Twoje wsparcie pomoże też minimalizować konflikt na linii człowiek – zwierzę. Nie czekaj i daj szansę karpackim zwierzętom. Pomóż nam chronić zagrożone rysie, niedźwiedzie i sóweczki oraz zachować liczebność wilków na bezpiecznym poziomie. Nie pozwól, aby straciły najlepsze przestrzenie do życia. Działaj z nami już teraz na rzecz utworzenia Turnickiego Parku Narodowego i zostań wirtualnym opiekunem karpackiej czwórki – podkreślają przedstawiciele WWF.

Co robi WWF?

  • Ochrona naturalnych siedlisk
    Podejmują działania na rzecz utworzenia Turnickiego Parku Narodowego i nagłaśniają temat wycinek i zniszczeń, które powoduje gospodarka leśna.
  • Monitoring wilka, rysia i niedźwiedzia
    Monitoring, prowadzony przy pomocy tropień i foto-pułapek, miał na celu udokumentowanie obecności i aktywności wilka, rysia i niedźwiedzia w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego
  • 200 pastuchów elektrycznych
    które zabezpieczają przed szkodami powodowanymi przez niedźwiedzie

Szczegóły znajdziecie na stronie pomagam.wwf.pl.

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl