Grożąc bronią zażądał… hot doga. Policja szuka innych pokrzywdzonych

Na jednej ze stacji paliw w Olsztynie doszło do rozboju.  Napastnik grożąc obsłudze przedmiotem przypominającym broń zażądał wydania… hot doga. Szybko został zatrzymany, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Na tym jednak sprawa się nie kończy.

We wtorek (19.11) olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju do jakiego doszło na jednej ze stacji paliw w mieście. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynikało, że zamaskowany mężczyzna zażądał od pracownika stacji wydania hot doga, grożąc mu przy tym przedmiotem przypominającym broń, a następnie uciekł w nieznanym kierunku.

– W trakcie zdarzenia nikt nie ucierpiał. Obsługa stacji o zdarzeniu poinformowała policjantów, którzy natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastnika. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczając dostępne nagrania z monitoringów i przesłuchując świadków. Wstępna weryfikacja wykazała, że mężczyzna posługiwał się bronią gazową, co ostatecznie potwierdzi badanie biegłego. Jeszcze tego samego dnia policjanci z komendy miejskiej policji w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami komendy wojewódzkiej policji Olsztynie, dzięki zintensyfikowanym poszukiwaniom, zatrzymali 26-latka. Usłyszał on zarzut rozboju, za co grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności – relacjonują olsztyńscy policjanci.

Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Na tym jednak sprawa się nie kończy. Z uwagi na to, że w sprawie mogą być również inni pokrzywdzeni, policja zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które były świadkami tego zdarzenia lub czują się pokrzywdzone zachowaniem zamaskowanego mężczyzny posługującego się bronią o zgłaszanie się do komendy w Olsztynie przy ulicy Partyzantów 23 pok. 113, (tel. 089 522 35 63/089 522 34 24).

Po kilku piwach dali ponieść się fantazji. Później był tylko płacz

Fot. źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *