Oszczędności życia 86-latki zostały wyrzucone podczas porządków. Nikt nie chciał jej uwierzyć

86-letnia mieszkanka ośrodka pomocy z powiatu zamojskiego zagubiła ponad 20 tys. złotych. Nikt z mieszkańców oraz pracowników nie wiedział, że 86-letnia posiada taką kwotę pieniędzy. Dlatego też jej słowa nie do końca były wiarygodne. Jak się okazało „ukryte” przez kobietę oszczędności znajdowały się w starej poduszce, która razem z innymi rzeczami została wyniesiona z jej pokoju podczas robienia porządków. 

W czwartek dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony o zagubieniu pieniędzy przez pensjonariuszkę jednego z domów pomocy znajdujących się na terenie powiatu zamojskiego. 86-letnia mieszkanka placówki twierdziła, że pieniądze w kwocie ponad 20 tys. złotych miała schowane w poduszce. Nikt z mieszkańców oraz pracowników ośrodka nie wiedział, że 86-letnia posiada taką kwotę oszczędności. Dlatego też jej słowa nie do końca były wiarygodne.

 Policjantom, którzy zjawili się w ośrodku zdenerwowana 86-latka wytłumaczyła, gdzie przechowywała pieniądze. Mundurowi ustalili, że w dniu kiedy 86-latka zorientowała się, że brakuje jej oszczędności w użytkowanym przez nią pokoju pracownicy ośrodka robili porządki. Z pokoju kobiety zostały wyniesione duże ilości śmieci i nagromadzone przez nią rożnego typu stare nieużyteczne przedmioty. Podczas sprzątania seniorka była cały czas obecna w pokoju, więc było mało prawdopodobne, że nie zareagowała kiedy wyrzucano poduszkę, w której miała przechowywać pieniądze – relacjonują policjanci z Zamościa.

Pomimo tego policjanci postanowili to sprawdzić. Pracownicy ośrodka, w obecności policjantów przejrzeli przedmioty wyniesione z pokoju 86-latki. Wśród śmieci była opisywane przez kobietę stara sfatygowana poduszka, a w jej wnętrzu foliowe woreczki i papierki oraz saszetka, w której znajdowało się pudełeczko zabezpieczone gumką. Po otwarciu pudełeczka okazało się, że 86-latka rzeczywiście przechowywała tam oszczędności. Było tam ponad 20 tys. złotych.

– Pieniądze zostały oddane właścicielce. Szczęśliwa seniorka podziękowała policjantom za pomoc w odnalezieniu zaginionych oszczędności. Podziękowała również za życzliwość, kulturę oraz za to, że uwierzyli jej słowom i szukali jej zguby – podsumowują zamojscy policjanci.

ZOBACZ TAKŻE:

Seniorzy bohatersko odparli atak młodego bandyty

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl