Policjanci zapraszają bohatera, który pomógł uratować człowieka (video)

Mundurowi ze zgorzeleckiej komendy wracali ze służby, kiedy zauważyli leżącego na torach człowieka. Jeden z nich wysiadł z pojazdu, aby pomóc mężczyźnie. Na pomoc ruszył też jeden z przejeżdżających kierowców. Gdy oba biegli do leżącego, rogatki przejazdu kolejowego zaczęły się zamykać. Na szczęście pociąg przejechał, gdy mężczyzna był już bezpieczny

– Jak się okazało 53-letni mieszkaniec miasta z powodów zdrowotnych stracił panowanie nad ciałem, przewrócił się i nie mógł się podnieść. Na szczęście mężczyzna bezpiecznie został przekazany rodzinie. Jak wynika z nagrań monitoringu, kilka pojazdów przejeżdżało obok mężczyzny bez żadnej reakcji. Czy nie widzieli tego człowieka? Czy pomyśleli, że pijany? Czy się spieszyli? Nie wiemy. Na szczęście znalazł się ktoś, komu ludzkie życie nie jest obojętne. Jeden z przejeżdżających kierowców oraz policjanci zatrzymali się, aby pomóc leżącemu człowiekowi – informuje podkom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy policji w Zgorzelcu.

Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu cbce osobiście podziękować mężczyźnie, który pomógł choremu człowiekowi oraz policjantom za wzorową postawę obywatelską, dzięki której być może uratowano życie.

– Serdecznie zapraszamy mężczyznę, który wspólnie z policjantem prawidłowo zareagował na zagrożenie do siedziby komendy – podsumowuje Agnieszka Goguł.

Fot., źródło, video policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *