Ten skok przez bramkę w metrze może go sporo kosztować

Mieszany patrol strażniczo-policyjny z Warszawy obserwował przejście podziemnego przy stacji metra Ratusz, kiedy zobaczył mężczyznę, który zamiast otworzyć – przeskoczył wejściową bramkę do metra. Mało kto wie, że jest to wykroczenie – nawet w przypadku posiadania biletu. Niefortunny skoczek przyjął 20-złotowy mandat, ale na tym sprawa się nie skończyła.

Uwagę funkcjonariuszy wzbudziło jednak zachowanie ukaranego, który był cały rozdygotany i nie potrafił ustać w jednym miejscu. Powód szybko wyszedł na jaw.

– Poproszony o okazanie zawartości podręcznego bagażu mężczyzna przyznał się, ze ma przy sobie zielonobrunatny susz, który po zbadaniu narkotesterem okazał się marihuaną. W posiadanie narkotyku miał wejść w tajemniczy sposób. Jak oświadczył „dostał go w lokalu od nieznanego mężczyzny, którego wyglądu nie pamięta”. Więcej opowie już na policji – relacjonują strażnicy miejscy z Warszawy.

W Polsce posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków stanowi przestępstwo. Ich posiadaczowi grozi grzywna, ograniczenie wolności oraz pozbawienie wolności do lat trzech. O zastosowaniu łagodnej kwalifikacji czynu decyduje sąd.

Chcieli pożyczyć fifkę do marihuany, ale napotkali mały “problem”

Fot., źródło Straż Miejska Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *