Niewidoma 99-latka z Lublina była dla nich łatwym celem

Trzy warszawianki w wieku od 33 do 59 lat kradły na tzw. „legendę”. Na swoim koncie mają trzy kradzieże. Jedną z pokrzywdzonych była 99-letnia, niewidoma lublinianka. Kobieta straciła oszczędności swojego życia. W sumie 18 tysięcy złotych. 

Na trop złodziejek wpadli policjanci z Lublina. Funkcjonariusze analizując podobne zdarzenia ustalili, że trzy mieszkanki Warszawy na swoim koncie mogą mieć kradzieże na tzw. legendę. Kobiety odwiedzając starsze osoby przedstawiała się za członków rodziny lub przedstawicieli różnych instytucji. Najczęściej jedna z kobiet podczas rozmowy odwracała uwagę pokrzywdzonego. W tym czasie pozostałe wchodziła do mieszkania i przeszukiwała szafki.

 – Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że zatrzymane kobiety w wieku 33, 38 i 59 lat na swoim koncie mają trzy kradzieże. W jednym z przypadków ich ofiarą padła 99-letnia niewidoma, mieszkanka Lublina. Pokrzywdzona wpuściła do swojego mieszkania podejrzane kobiety, które przedstawiły się jako członkowie jej rodziny. Podczas pobytu w mieszkaniu złodziejki swobodnie przeszukały wszystkie pokoje. W jednej z szafek znalazły oszczędności życia 99-latki. Łupem złodziejek padło 18 tysięcy złotych  – informują lubelscy policjanci.

Mieszkanki Warszawy usłyszały już zarzuty. Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli 10 tys. złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Uwaga, kolejne oszustwo na banknoty prezentowe. Od oryginalnych różnią je tylko szczegóły

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl