Za taką “choinkę” można dostać do 500 złotych mandatu

Policjanci z Jarocina podkreślają, że słowo “choinka” nabrało w ostatnich latach nowego znaczenia i przy okazji ostrzegają. Świąteczny nastrój właścicieli zbyt mocno oświetlonych pojazdów podczas spotkania z mundurowymi może bowiem zakończyć się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego takiego samochodu oraz mandatem w wysokości do 500 złotych. 

Słowo “choinka” nabrało w ostatnich latach nowego znaczenia ;-). Choinką nazywa się też samochody (szczególnie ciężarowe), których kierowcy montują na kabinach pojazdów przeróżne światełka, światła, ozdoby i ozdóbki. Te dodatkowe bibeloty są jednak w większości niedozwolone, a i bardzo uciążliwe dla innych uczestników ruchu drogowego. Zwłaszcza wówczas, gdy jedziemy ciemną, nieoświetloną drogą, a nagle z przeciwnego kierunku ukazuje nam się jasna, nierozpoznawalna, pionowa tafla rozświetlona niczym przysłowiowa choinka lub tzw. UFO. Tafla, która oślepia innych kierowców. Przypominamy, że to w jakie światła może być wyposażony pojazd (w tym ciężarowy) szczegółowo określa rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia – informują policjanci z Jarocina.

Świąteczny nastrój właścicieli zbyt mocno oświetlonych pojazdów podczas spotkania z mundurowymi może zakończyć się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego takiego samochodu oraz mandatem w wysokości do 500 złotych.

I nie, żebyśmy nie lubili świąt. Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, a oślepiające innych światła z pewnością temu bezpieczeństwu zagrażają – podsumowują jarocińscy mundurowi.

Samochód ze zdjęcia jest jednym z tych mniej “świątecznych”.

Fot. Fb KPP w Jarocinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *