Wstrzymany ruch na drodze szybkiego ruchu. Liczyły się ułamki sekund

Do pełnej grozy interwencji doszło na wiadukcie nad trasą szybkiego ruchu S3 między Nową Solą a Nowym Miasteczkiem w województwie lubuskim. Zdesperowany 38-letni mężczyzna stał już za barierkami i groził popełnieniem samobójstwa. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów i doskonałemu zgraniu nie doszło tragedii.

W sobotę (30 listopada) w godzinach popołudniowych dyżurny nowosolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkaniec powiatu nowosolskiego chce popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze ruchu drogowego, natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam zastali 38-latka, który stał za barierkami na wiadukcie przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką w kierunku na Nowe Miasteczko. 

 Decyzje musiały być szybkie i bezbłędne. Z uwagi na duży ruch panujący na drodze szybkiego ruchu S3, jeden z policjantów asp. Mirosław Maciejewski wstrzymał ruch, natomiast sierż. szt. Maciej Nowak podszedł do mężczyzny i zaczął z nim rozmawiać. Desperat dał się przekonać i podał rękę mundurowemu, który natychmiast przeciągnął go na druga stronę barierek, tym samym ratując mu życie. Tu liczyły się ułamki sekund i profesjonalne działanie. Błyskawiczna reakcja mundurowych spowodowała, że 38-latek, który zapowiadał chęć odebrania sobie życia jest już pod opieką lekarzy i jego życiu nic już nie zagraża. Godna pochwalenia jest również postawa osób będąca na miejscu, którym nie był obojętny los człowieka – relacjonuje mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska z policji w Nowej Soli.

Warto podkreślić, że dla sierż. szt. Macieja Nowaka to nie pierwsza taka akcja. W tym roku w czasie wolnym od służby uratował mężczyznę, który również chciał popełnić samobójstwo. Skuteczne negocjacje policjanta odwiodły mężczyznę od skoku z okna na drugim piętrze. Mundurowy dokonał tego w… strażackim hełmie, ponieważ poza policyjną służbą pomaga społeczeństwu jako strażak Ochotniczej Straży Pożarnej. W zeszłym roku wraz z innymi policjantem przeprowadził pilotaż auta, w którym przewożono mężczyznę z podejrzeniem zawału serca. 

ZOBACZ TAKŻE:

Zamiast przenieść się na łono Abrahama, trafił do więzienia.

Fot., źródło policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *