13-latek miał prawie 4 promile alkoholu we krwi

Nieletniego upojonego alkoholem na jednej z osiedlowych ławeczek w Oświęcimiu znaleźli jego koledzy. Miał w organizmie 3,70 promila alkoholu. Chłopiec trafił do szpitala, a policjanci ustalają okoliczności w jakich najpierw zdobył, a następnie spożył alkohol.

Trzynastolatek znaleziony na jednej ławeczek Osiedla Chemików w Oświęcimiu. Na miejscu interweniowała policja i ratownicy medyczni. Nastolatek został przewieziony do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że w jego organizmie znajduje się 3,70 promila alkoholu i w związku z tym pozostał pod opieką lekarzy.

Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że nieletni wypił wódkę, której butelkę o pojemności 0,5 l znaleziono tuż przy ławce. O zdarzeniu oraz przewiezieniu 13-latka do szpitala funkcjonariusze natychmiast powiadomili jego matkę.

 Aktualnie prowadzone są czynności mające na celu ustalenie osoby, która udostępniła nieletniemu alkohol, a którego spożycie spowodowało zagrożenie dla zdrowia nastolatka, a mogło okazać się groźne nawet dla jego życia. Zgodnie ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, spożywanie alkoholu lub zażywanie narkotyków świadczy o demoralizacji nieletniego, więc sprawą nastolatka zajmie się również Sąd Rodzinny i Nieletnich – informują policjanci z Oświęcimia.

Jednocześnie przypominają, że za rozpijanie małoletniego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, kara do trzech lat pozbawienia wolności.

–  Podziękowania za prawidłową reakcję należą się nastolatkom, którzy natychmiast powiadomili służby ratunkowe. Dzięki temu ich kolega w porę trafił pod opiekę lekarzy – podsumowują mundurowi.

Ile Polacy potrafią wypić? Alkoholowe rekordy promili

Miał ponad trzy promile i szukał pracy

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl