Dwulatek założył garnek na głowę i strażacy musieli wykazać się kreatywnością

Strażacy ze Słupcy w województwie wielkopolskim otrzymali dość nietypowe zgłoszenie. Personel medyczny tamtejszego szpitala zadzwonił z prośbą o pomoc w zdjęciu garnka z głowy dwuletniego dziecka, które nałożyło go sobie na głowę i nie można było go ściągnąć.

Dziecko przywieźli na izbę przyjęć wystraszeni rodzice, którzy nie mogli sami sobie poradzić z problemem. Słupeccy strażacy już w momencie otrzymania zgłoszenia wpadli na pomysł, że zabiorą ze sobą zwyczajny olej spożywczy, który może być przydatny. I nie pomylili się.

– Smarując delikatnie miejsca na głowie udało się ściągnąć garnek z głowy dziecka bez użycia specjalistycznego sprzętu, który nie dość że mógłby spowodować duże zagrożenie dla dziecka, to również niewyobrażalny stres dla niego. Udało się zdjąć garnek z głowy już dość mocno wystraszonego dziecka, które pewnie samo nie było do końca świadome co się stał informuje mł. ogn. Marcin Nachowiak ze słupeckiej straży pożarnej.

ZOBACZ TAKŻE:

Nie obudził go ani budzik, ani telefon, ani pukanie do drzwi! Zrobili to dopiero strażacy

Fot., źródło psp.slupca.pl

1 komentarz do wpisu “Dwulatek założył garnek na głowę i strażacy musieli wykazać się kreatywnością”

  1. Ciągle pisze się o strażak ich pomysłowością kreatywnością poświęceniem aż naprawdę chce się pracować z takimi ludźmi być poprostu strażakiem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl