Policja szukała właściciela zgubionych pieniędzy. Zgłosiły się aż trzy osoby

Policjanci z Gliwic dość długo szukali właściciela ponad czterech tysięcy złotych znalezionych na ulicy. Na ich apel z 15 listopada, kierowany do właściciela zgubionej 4 listopada gotówki, zareagowały aż trzy osoby. Tylko jedna z nich opowiedziała wiarygodną historię, podała dokładną kwotę i wyrysowała na planie miasta drogę, jaką przemieszczała się rowerem.

Konfrontacja z kobietą, która znalazła gotówkę, potwierdziła, że trasa przejazdu rowerzysty przecina punkt, w jakim leżał plik. To przekonało dzielnicowego. Mężczyzna odzyskał swoje pieniądze.

Gliwicka policja przypomina historię znalezienia pieniędzy. Otóż kobieta idąca w dniu 4 listopada chodnikiem w dzielnicy Szobiszowice na ulicy Mastalerza zauważyła leżący zwitek.

 Kiedy go podniosła okazało się, że składa się na niego kwota będąca bardzo solidną wypłatą. Nie podawaliśmy sumy znajdującej się w zwitku banknotów. 40-letnia gliwiczanka, która go znalazła, okazała się osobą bardzo uczciwą, nie zachowała gotówki dla siebie, lecz pojawiła się z nią w komisariacie. Na „happy end” tej historii składa się też gest roztargnionego rowerzysty, który z własnej inicjatywy przekazał znalazczyni 10 procent odzyskanej sumy – informują policjanci z Gliwic. 

Zguba się znalazła ;-)

Fot. główne ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl