Lidl wycofuje wina, które mogą zagrażać zdrowiu

Uwaga, ostrzeżenie dotyczące żywności! Firma Lidl poinformowała o wycofaniu z obrotu wina Feind Balaton Rosé Cuvée ze względu na brak na etykiecie informacji w języku polskim o obecności substancji alergennej – siarczynów. Spożycie produktu przez osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny może wywołać u nich reakcję alergiczną. 

Producent Feind Lajos e.v. informuje klientów, mających alergię na siarczyny o braku informacji w języku polskim na temat występowania siarczynów w produkcie Feind Balaton Rosé Cuvée, 0,75 l. Na etykiecie wskazanego produktu znajduje się informacja o alergenach w języku angielskim (Contains sulfites!). Z uwagi na możliwe wystąpienie reakcji alergicznej w wyniku konsumpcji, klienci mający alergię na siarczyny w żadnym wypadku nie powinni spożywać tego produktu. Dla osób, które nie mają alergii na siarczyny produkt w pełni nadaje się do spożycia.Wycofywany produkt Feind Balaton Rosé Cuvée, 0,75 l był sprzedawany w Lidl Polska.

– W trosce o bezpieczeństwo konsumentów reakcja firmy Lidl Polska była natychmiastowa i przedmiotowy produkt wycofano ze sprzedaży. Artykuł można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony – informuje w komunikacie firma Lidl.

Jak czytamy dalej, wycofanie z rynku dotyczy wyłącznie produktu Feind Balaton Rosé Cuvée, 0,75 l producenta Feind Lajos e.v, który przeprasza za zaistniałą sytuację. Inne produkty sprzedawane przez Lidl Polska, a w szczególności pozostałe produkty tego producenta nie są objęte wycofaniem.

ZOBACZ TAKŻE:

Pierwsze w Europie ziołowe wino z konopiami powstało w Bielsku-Białej (video)

Źródło, fot gis.gov.pl, lidl.pl

 

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl