Przez dziewięć lat żył bez prądu. Teraz jego życie bardzo się zmieniło

Pan Krzysztof mieszka na terenie gminy Dzierzgowo w woj. mazowieckim około kilometra od najbliższych zabudowań, bez wody, prądu, a nawet podstawowych mebli. Jest samotny i chory. Podczas codziennego obchodu dzielnicowy st. sierż. Michał Marat odwiedził starszego mężczyznę i zainteresował się jego sytuacją.

Okazało się, że w skromnym gospodarstwie domowym brakuje podstawowych rzeczy takich jak prąd i woda. Nie ma zatem ani telewizora, ani lodówki. Brakuje nawet podstawowych mebli. Dzielnicowy, w czasie wolnym od służby, zabrał pana Krzysztofa do biura obsługi klienta w Mławie i pomógł w załatwieniu wszelkich formalności, dotyczących nowego przyłącza.

Stara instalacja elektryczna wymagała wymiany, dzielnicowy zorganizował elektryka, wynegocjował także dobrą cenę na potrzebne materiały i zapewnił finansowanie przedsięwzięcia z GOPS-u. Na czas pracy elektryka, poprosił o pomoc OSP w Dobrogostach, która udostępniła swój agregat prądotwórczy. W domu pana Krzysztofa jest już prąd, telewizor, łóżko i kanapa, a w pobliskim sklepie dzielnicowy Michał zorganizował zbiórkę pieniędzy na lodówkę dla samotnego mężczyzny – informuje asp. szt. Anna Pawłowska z mławskiej policji.

Życie pana Krzysztofa, po odwiedzinach dzielnicowego bardzo się zmieniło, dlatego postanowił podziękować policjantowi w liście do kierownika posterunku.  W pierwszych słowach pisze: „Trudno mi opisać jak jestem wdzięczny, od 9 lat żyłem bez prądu…”, a dalej: „Przyszedł do mnie i powiedział, że mi pomoże. Dziękuję bardzo za wszystko”.

Bohaterski czyn kierowcy autobusu. Przydało się szkolenie z pierwszej pomocy

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl