Najpierw sprzedał samochód, a później go ukradł!

21-letni mieszkaniec Ostródy w woj. warmińsko-mazurskim najpierw sprzedał samochód, a następnie ukradł je nowemu właścicielowi, bo… chciał go ukarać. Policjanci szybko ustalili, co tak naprawdę się stało i odzyskali skradzione auto.
Na początku grudnia policjanci ostródzkiej komendy przyjęli zgłoszenie o kradzieży pojazdu marki BMW z jednego z parkingów niestrzeżonych w Ostródzie. Właściciel auta pojazd wycenił na 5 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się ostródzcy kryminalni i szybko ustalili, co tak naprawdę się stało.

– A zaczęło się od tego, że pod koniec listopada poprzedni właściciel auta umieścił na portalu internetowym ogłoszenie o chęci sprzedaży lub zamiany posiadanego BMW, na pojazd marki Audi. Na ogłoszenie odpowiedział mężczyzna i tak doszło do zamiany pojazdów, przy czym jedna i druga strona na dowód zamiany spisała stosowne umowy kupna – sprzedaży samochodów. Po jakimś czasie nowy właściciel Audi doszedł do wniosku, że chce jednak zrezygnować z wcześniej ustalonej zamiany, ponieważ Audi nie spełniało jego oczekiwań. 21-latek zażądał więc zwrotu swojego BMW. Gdy nowy właściciel tego auta nie zgodził się na ponowną zamianę, 21-latek ukradł mu swoje stare BMW – relacjonują mundurowi z Ostródy.

Jak dodają, ostródzianin wiedział, gdzie auto zostało zaparkowane i miał do niego dodatkowy oryginalny kluczyk, którego nie oddał podczas zamiany nowemu właścicielowi. Policjanci dotarli do 21-latka i szybko ustalili, gdzie znajduje się skradziony samochód.

21-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania nie kwestionował swojej winy. Jak przyznał, w ten sposób chciał ukarać nowego właściciela za to, że ten nie chciał wycofać się z podpisanych wcześniej umów kupna i sprzedaży pojazdów. Teraz ze swojego zachowania będzie się teraz tłumaczył przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kradzieże były dla niego antidotum na nudę

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl