Rozejrzyjmy się dookoła. W ten magiczny czas nikt nie powinien być sam

Zapach ciasta i świątecznych potraw. Choinka mieniąca się milionem światełek. Radość, śmiech i bliscy ludzie obok!  taka jest magia Świąt Bożego Narodzenia. Zanim zaczniemy świętować, rozejrzyjmy się wokół, bo może ktoś w bliskim otoczeniu skazany jest na samotność w święta. 

– W tym wyjątkowym czasie nikt nie powinien być sam! Zainteresujmy się, czy w naszym otoczeniu nie ma osób skazanych na
samotność. To w święta boli najbardziej – podkreśla Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

– Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory –  słowa świątecznej piosenki oddają wszystko. Święta to czas pojednań, bycia razem. Nie ma większej radości niż rodzina i przyjaciele w komplecie. Dzielenie się opłatkiem przy wspólnym stole, śpiewanie kolęd, no i poczucie, że jesteśmy kochani.

 Zanim zaczniemy świętować, rozejrzyjmy się wokół, bo może ktoś w bliskim otoczeniu skazany jest na samotność w święta. Starsza sąsiadka, sąsiad… Znajomy, który nie ma rodziny, albo dzieci i wnuki porozjeżdżały się po świecie. Nie ma nic gorszego, niż poczucie pustki i przekonanie, że wśród tylu roześmianych twarzy nikomu nie jest się niepotrzebnym. U osób, szczególnie w podeszłym wieku, prowadzi to często do rozwoju depresji. Nie zapominajmy też o naszych najbliższych: rodzicach, rodzeństwie. Cieszmy się dziećmi i wnukami, bo tak szybko dorastają. Zróbmy wszystko, aby święta na zawsze kojarzyły się im z miłością i radością. A rodzinny dom z oazą bezpieczeństwa i ciepłem – podsumowuje Bożena Janicka.

Przeżyć za mniej niż 8 złotych na dzień

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło porozumieniepoz.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl