Wspólna akcja ratunkowa potrąconego wilka

Straż Leśna z Nadleśnictwa Dąbrowa dostała zgłoszenie o potrąconym wilku w okolicy remontowanej drogi S5 (obwodnica Świecia). Powiadomiono Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Bydgoszczy oraz powiatowego lekarza weterynarii. Wilk na szczęście wciąż żył.

Strażnicy leśni, we współpracy ze Stowarzyszeniem dla natury „Wilk”, przeprowadzili akcję ratunkową. Sabina Nowak, prezes SdN “Wilk”, zorganizowała transport do lecznicy, zaś strażnicy zostali na miejscu przy zwierzęciu.

– Należało zadbać o to, by oszołomiony wilk nie próbował ucieczki wprost pod koła jadących samochodów czy ukrycie się w rowie. Lekarz weterynarii podał mu lek uspokajający, po czym wilk został przykryty kocem termicznym aż do momentu przybycia transportu. Trzymamy kciuki za szybki powrót wilka do zdrowia i jednocześnie apelujemy o zdjęcie nogi z gazu podczas jazdy. Jak widać, nawet przy drogach ekspresowych może pojawić się dzikie zwierzę, które w kontakcie z rozpędzonym autem nie zawsze ma szanse na przeżycie – podsumowuje Adrian Kuryło z Nadleśnictwa Dąbrowa.

Fot. Adrian Kuryło, źródło lasy.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *