Te wyznania miłości i nienawiści będą go sporo kosztować

17-letni mieszkaniec Sulechowa w woj. lubuskim postanowił wyrzucić zgromadzone w sobie emocje i wyznać miłość swojej dziewczynie pisząc sprayem na ścianie szkoły oraz kilku samochodach. A to nie koniec jego wyczynów. Pomalował też sprayem kamerę, przenośną toaletę, a na chodniku napisał kilka obraźliwych słów skierowanych do swojego znajomego.

Tuż przed świętami policjanci z komisariatu w Sulechowie otrzymali zgłoszenia od mieszkańców o pomalowanej przez nieznanych wandali elewacji budynku jednej ze szkół. Tego samego dnia zgłosili się też właściciele czterech samochodów osobowych zaparkowanych przy jednej z ulic, które zostały pomalowane sprayem. Mundurowi ustalili, że osobą, która mogła zniszczyć elewację budynku i pomalować samochody jest 17-letni mieszkaniec Sulechowa. Mężczyzna został zatrzymany.

– 17-latek jest znany policji i był już wcześniej notowany jako nieletni sprawca czynów karalnych. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów niszczenia mienia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Podejrzany wyjaśnił, że w chwili popełniania czynów był pijany i nie wie dlaczego to zrobił. Ponadto policjanci ustalili, że oprócz zarzucanych mu przestępstw 17-latek popełnił tego dnia jeszcze kilka wykroczeń, za które również odpowie – pomalował sprayem kamerę znajdującą się na kiosku ze zniczami oraz przenośną toaletę, a na chodniku w rejonie cmentarza umieścił obraźliwe słowa skierowane do swojego znajomego – informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska z policji w Zielonej Górze.

17-latek będzie musiał także naprawić spowodowane przez siebie szkody.

19-latek w niecodzienny sposób próbował łapać stopa

Fot.ma charakter poglądowy, źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl