Kultowy KITT pomagał bohaterowi kultowego serialu, a teraz pomoże WOŚP

Remontem świetnie znanego z serialu „Knight Rider” samochodu zajęli się Bracia Collins. Dodatkowo niezwykłym prezentem dla nowego właściciela pojazdu będzie oryginalny podpis Davida Hasselhoffa, serialowego Michaela Knighta, złożony na desce rozdzielczej auta. Całkowity dochód z licytacji wesprze konto Fundacji WOŚP. 

Podczas ubiegłorocznego Finału WOŚP zlicytowany został legendarny Rolls-Royce, model Silver Shadow, który osiągnął cenę 211 211 złotych i został najdrożej wylicytowanym przedmiotem w ramach aukcji na Allegro dla WOŚP rok temu. W tym roku w ręce Braci Collins trafiło auto świetnie znane z serialu „Knight Rider”. To bohater, który był i dla fanów serialu wciąż jest symbolem walki o słuszną sprawę. Najbardziej znany na świecie czarny Pontiac Trans Am z 1983 r. pochwalić się może silnikiem V8 o pojemności 5 litrów, dzięki któremu do setki przyspiesza w 15,5 sekundy. Jego zaawansowana jak na tamte czasy technologia, osiągi i gadżety składały się na idealnego towarzysza w walce o dobro. W tej samej roli KITT występuje też w tegorocznej aukcji.

Aukcja ruszyła 5 grudnia i będzie trwała do 31 stycznia 2020 r., a całkowity dochód z licytacji wesprze konto Fundacji WOŚP. Dodatkowym, niezwykłym prezentem dla nowego właściciela samochodu będzie oryginalny podpis Davida Hasselhoffa, serialowego Michaela Knighta, złożony na desce rozdzielczej auta.

Remontem auta zajęli się, podobnie jak w zeszłym roku, Bracia Collins. Pod tym pseudonimem kryją się urodzeni w Legnicy Rafał i Grzegorz Chmielewscy, którzy międzynarodowy sukces w motoryzacji odnieśli w Wielkiej Brytanii. W ich warsztacie w Londynie tuningowane są luksusowe samochody należące do gwiazd i celebrytów, w tym np. do piłkarzy, takich jak Wojciech Szczęsny czy Gareth Bale, a także do muzyków, takich jak Rita Ora, zespół the Queens, Mark Ronson czy Iggy Azalea. W zakresie ich prac nad KITT-em znalazło się naprawienie elektroniki, renowacja powłoki lakierniczej i przywrócenie techniki do stanu początkowego. Po zakończeniu prac auto otrzyma również status zabytku.

–  Kultowy KITT pomagał bohaterowi kultowego serialu, a teraz pomoże Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy po raz 28. zrealizować cel zbiórki, którym jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Bądźcie razem z nami podczas Finału 12 stycznia. Wspólnie zagramy pod hasłem „Wiatr w żagle!”–  podkreśla Jurek Owsiak.

Taką wyjątkową niespodziankę dla fanów motoryzacji przygotowała firma Mastercard. Licytacja jest dostępna na stronie Allegro.

WOŚP zagra już po raz dwudziesty ósmy!

Fot., źródło newsroom.wosp.org.pl

WieleLiter.pl