Znaleźli pocisk rakietowy z napisem „Goodbye”

Pierwszy dzień nowego roku mieszkańcy jednego z bloków na warszawskim Targówku z pewnością nie będą mile wspominać. Przy klatce bloku zauważyli bowiem pocisk rakietowy z napisem „Goodbye” na korpusie. Zaniepokojeni natychmiast wezwali na pomoc straż miejską. 

W południe 1 stycznia mieszkańcy bloku przy ulicy Krasnobrodzkiej zaalarmowali straż miejską, że pod klatką schodową leży pocisk rakietowy. Patrol był na miejscu już po kilku minutach.

– Zabezpieczono teren. W takich sytuacjach nigdy nie wiadomo czym może być taki przedmiot. Strażnicy musieli wydać polecenie osobom postronnym, aby odeszły na bezpieczną odległość, dopiero wtedy przystąpili do oględzin „bombowego podrzutka” – informują strażnicy miejscy z Warszawy.

Wstępne sprawdzenie podejrzanego przedmiotu pozwoliło uspokoić mieszkańców, że to tylko atrapa pocisku, groźna jedynie z wyglądu. Na miejsce wezwano patrol policji, któremu przekazano sprawę.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność także w przypadku znalezienia niewybuchów. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić ich, nie odkopywać, nie przemieszczać  czy też manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Dzieci bawiły się granatem

Fot., źródło Straż Miejska Warszawa

1 komentarz do wpisu “Znaleźli pocisk rakietowy z napisem „Goodbye””

  1. A to juz jest jakas patologia. Wiadomo ze takich zabawek jest pelno na bazarach. Ktos tam sobie ladnie napisal do widzenia z serduszkami a ktos inny wzywa policje wojsko??
    co to jest.
    Ludziom powoli palma zaczyna odbijac.
    We Francji w tym czasie spalono iles tam tysiecy samochodów i nikt nie robi z tego powodu larum.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl