Ukradł rower, a po chwili wrócił w to samo miejsce i się zdziwił

Mówi się, że „okazja czyni złodzieja”. To powiedzenie pasuje do tej interwencji policjantów ze szczecińskiego komisariatu Pogodno. Mundurowi najpierw obejrzeli monitoring, a później zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży roweru oraz odzyskali jednoślad. 

Zgłoszenie o kradzieży roweru policjanci otrzymali od dyżurnego. Jak się okazało, pod jedną z placówek handlowych zgłaszający, po tym jak wyszedł z obiektu, zauważył, że zginął rower na którym przyjechał.

 – Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu, na którym widać sprawcę kradzieży mienia. Policjanci niezwłocznie zapoznali się z jego zapisem, a następnie po kilku minutach zauważyli mężczyznę z nagrania, który przyszedł w to same miejsce po swój rower. Mężczyzna nie ukrywał zdziwienia oraz zaskoczenia obecnością policjantów, którzy wiedzieli czego dokonał kilkanaście minut wcześniej. Dzięki szybko przeprowadzonym czynnościom przez funkcjonariuszy, już po chwili kradziony jednoślad został odzyskany i trafił do rąk właściciela – informują szczecińscy policjanci.

Teraz mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem, a grozić mu może nawet kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają o właściwym zabezpieczaniu swojego mienia. Pozostawiając rower nawet na krótką chwilę, powinniśmy stosować odpowiednie zabezpieczenia.

Nieproszony gość weselny, czyli jak Pan Młody złapał złodzieja

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *