Nietypowe polowanie wilka w pobliżu torów (uwaga, drastyczne video)

Tatrzański Park Narodowy na Słowacji zaprezentował filmik z niecodziennego ataku wilka na jelenia w pobliżu ludzkich siedzib. Na filmiku widzimy jak drapieżnik przeciąga swoją ofiarę w pobliże torów kolei elektrycznej. Tymczasem w jego stronę zbliża się pociąg. 

Jak informuje TANAP, dzikie zwierzęta  coraz chętniej przebywają na obszarach zamieszkałych przez ludzi, gdyż uważają, że to ochroni ich przed drapieżnikami. Niezwykłe jest to, że wilk odważył się polować tak blisko siedzib ludzkich.

– Rzeczywiście, cześć zwierząt bardzo dobrze sobie radzi w miastach – w zaroślach dzień spędzają m.in. lisy czy sarny, aby w nocy żerować. Zachęca ich do tego brak dużych drapieżników, myśliwych i mnóstwo darmowego jedzenia. Jedynie auta i ludzie mogą  zrobić im krzywdę. A my powinniśmy unikać bambinizmu – przyroda bowiem rządzi się swoimi prawami i wygrywa silniejszy. Tu nic się nie marnuje i powinnismy trzymać się z dała od dzikich zwierząt – taki dystans jest zdrowy dla nasz wszystkich – zarówno dla zwierząt jak i ludzi – podkreśla w rozmowie z reporterką WieleLiter.pl Hubert Grabara z Nadleśnictwa Toruń.

Na Ziemi żyje nieśmiertelne stworzenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *