Jedna kontrola i aż 8 mandatów

Policjanci z łódzkiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli samochód, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Na tym jednak sprawa się nie zakończyła, bo okazało się, że kierujący dał zły przykład siedmiu pasażerom, którzy także nie skorzystali z tej ochrony. Dodatkowo vw transporter nie miał aktualnych badań technicznych. 

13 lutego 2020 roku około godziny 15:30 podczas patrolowania Al. Jana Pawła II w Łodzi uwagę policjantów z grupy SPEED zwrócił vw transporter, którego kierowca nie stosował się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

W trakcie kontroli okazało się, że wraz z kierowcą w samochodzie podróżowało jeszcze osiem osób. Żaden z pasażerów – wzorem kierowcy – nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. 45-letni kierujący oraz jego pasażerowie zostali ukarani mandatami na łączną kwotę 800 złotych. Ponadto policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, ponieważ pojazd nie miał aktualnych badań technicznych – informuje sierż. szt. Jadwiga Czyż z łódzkiej policji.

Policjanci przypominają: zapięte pasy chronią zdrowie i życie, wszystkich osób podróżujących samochodem. W świetle obowiązujących przepisów obowiązek korzystania podczas jazdy z zapiętych pasów bezpieczeństwa ciąży zarówno na kierowcy jak i na pasażerach pojazdu. Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa powinny płasko przylegać do ciała. Pas biodrowy powinien opinać biodra jak najniżej w stosunku do brzucha. Pas piersiowy powinien przebiegać nad środkiem barku bez tendencji zsuwania się z ramienia.

ZOBACZ TAKŻE:

Samochód sam “zaalarmował” policjantów. A kierowca ma teraz kłopoty

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *