Od dziś możesz sprawdzić jak wygląda Twój e-PITT

Od dziś (15 lutego) w usłudze Twój e-PIT zostały udostępnione nasze, przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową, zeznania podatkowe za 2019 rok. Jak zatem można sprawdzić swojego e-PITTa?

Sposoby na zalogowanie się do systemu ministerstwa finansów są dwa. Jeden to profil zaufany. Wystarczy kilka kliknięć i widzicie czy tegoroczne rozliczenie z urzędem skarbowym będzie przyjemnością, czy też skoryguje nieco Wasze plany wydatków. Jak podaje ministerstwo cyfryzacji, swój profil zaufany ma już ponad 5 milionów Polaków, a czas rozliczeń podatkowych to ten moment w roku, kiedy zakładamy go najczęściej. 

Przypominamy! Najszybsza droga to założenie profilu zaufanego przez bankowość elektroniczną. Wystarczy, że masz konto w jednym z banków, które dają taką możliwość (PKO Bank Polski SA, Santander, Bank Pekao, mBank, ING Bank Śląski, Alior Bank, Millennium Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, platforma Envelo), a cała procedura ograniczy się do wypełnienia krótkiego internetowego formularza. Druga opcja to wypełnienie formularza na stronie www.pz.gov.pl, a później potwierdzenie swojego PZta w jednym z ponad 1500 punktów potwierdzających – tutaj znajdziesz ich pełną listę.

Drugi sposób logowania się do systemu resortu finansów to PESEL (lub NIP i data urodzenia), jedna z kwot przychodu z dowolnej informacji od pracodawcy/płatnika (np. z PIT-11 za 2019 r.), kwota przychodu z deklaracji za 2018 r., a później potwierdzenie kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z deklaracji za 2018 r. i gotowe.

Jak informuje w komunikacie Ministerstwo Cyfryzacji, możliwość składania przez Internet deklaracji podatkowych (PIT) jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych e-usług. W ubiegłym roku, kiedy Ministerstwo Finansów po raz pierwszy uruchomiło usługę e-PIT, skorzystało z niej prawie 7 milionów osób. W sumie, każdego roku kilkanaście milionów Polaków z fiskusem rozlicza się online.

Warto kliknąć: Twój e-PITT znajdziecie na stronie podatki.gov.pl

Podatnicy popełniają błąd „donosząc” na siebie przez Internet

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło komunikat Ministerstwa Cyfryzacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *