Design, który po latach wraca do łask

Porcelanowy serwis to ukłon w stronę tradycji, pielęgnowanej od 230 lat. Fason Margaret powstał bowiem już w 1976 roku, a stworzył go sam Wincenty Potacki, słynny artysta związany z ćmielowską pracownią. Dzisiaj, artyści podarowali mu drugie życie, by ponownie mógł zachwycać miłośników porcelanowej sztuki.

Margaret została zaprojektowana w roku 1976. Smukła i delikatna linia do dziś urzeka entuzjastów porcelany i sprawia, że kolekcja budzi ciepłe emocje. Charakterystyczny jest dla niej rozszerzający się korpus, umieszczony na podwyższonej stopce. Margaret wyróżnia się wyszukanym, ponadczasowym designem, który po latach wraca do łask. Została misternie ozdobiona dekoracjami o eleganckiej, czarnej barwie, która kontrastuje z czystą bielą polskiej porcelany. Klasy i elegancji dodaje jej wysokokaratowe złoto.

Kolekcje Ćmielowa to powrót do źródeł poprzez odtwarzanie najstarszych, jedynych w swoim rodzaju, kolekcjonerskich fasonów tradycyjnej porcelanowej zastawy. Ta klasyczna i tradycyjna marka słynie z historycznych zestawów porcelany stołowej w nowym ekskluzywnym wydaniu. Ćmielowskie produkty trafiają do monarchów i głów państw na całym świecie. 

ZOBACZ TAKŻE:

Czy wyobrażamy sobie picie porannej kawy bez ukochanej filiżanki? A świąteczny obiad bez eleganckiej zastawy? Wyroby ceramiczne wpisały się w życie ludzi na dobre i towarzyszą im od ponad tysiąca lat. Mimo swojej popularności często mamy zagwozdkę jak rozpoznać dobrej jakości porcelanowy produkt. 

 

Sprawdź w ciemności, czyli jak rozpoznać prawdziwą porcelanę

Fot., źródło mat. prasowe

 

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl