Kierował ten, który był w stanie utrzymać kierownicę

Patrol dzielnicowych, patrolujący miejscowość Krępiny zobaczył motorower, którym jechało dwóch mężczyzn bez kasków. Co ciekawe, na widok radiowozu kierujący sam się zatrzymał i zsiadł wraz z pasażerem z jednośladu.

Funkcjonariusze w trakcie kontroli od razu wyczuli, że podróżujący skuterem są pod wpływem alkoholu. Potwierdził to ich wygląd zewnętrzny i bełkotliwa. Okazało się, że kierujący 55-latek miał około promila, a jego 24-letni pasażer, który był jednocześnie właścicielem motoroweru ponad trzy promile. Mężczyźni podróżowali bez obowiązkowych kasków, a pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej, badań technicznych ani ubezpieczenia. Obaj poniosą konsekwencje swojego postępowania.

– Tłumaczyli policjantom, że jechali niedaleko, do domu, a “kierował ten, który był w stanie utrzymać kierownicę”. Swoim zachowaniem nie tylko naruszyli przepisy ruchu drogowego, ale także wykazali się brakiem wyobraźni odnośnie możliwych konsekwencji takiej jazdy. Obaj mieszkańcy gm. Fabianki odpowiedzą za swoje postępowanie. Kierujący 55-latek poniesie karę za kierowanie po pijanemu oraz wykroczenia związane z przewożeniem nietrzeźwego pasażera i poruszanie się motorowerem niedopuszczonym do ruchu – informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z kujawsko-pomorskiej policji.

Pijany kierowca zadał policjantom bardzo dziwne pytanie

Kierującego motorowem grozi do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Natomiast 24-letniemu właścicielowi pojazdu grożą konsekwencje finansowe za nieubezpieczenie motoroweru.

Fot. główne ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl