Narkotyki pod mostem i w skrzynce na listy – niecodzienne znaleziska policji

Ludzka pomysłowość, aby wymigać się od odpowiedzialności karnej nie zna granic. W Piszu policjanci zatrzymali 19-letniego ucznia, który posiadał narkotyki. Twierdził, że ponad 40 gramów marihuany znalazł w reklamówce przy moście. Z kolei dwaj mężczyźni z Działdowa narkotyki próbowali ukryć przed wzrokiem policjantów w skrzynce pocztowej i pojemniku po witaminach. Wszyscy odpowiedzą za posiadanie środków odurzających.

Policjanci z piskiej komendy ustalili, że uczeń jednej ze szkół ponadpodstawowych na terenie Pisza posiada narkotyki. Weryfikując uzyskaną informacje zatrzymali w szkole 19-letniego mieszkańca Pisza, który posiadał przy sobie torebkę strunową z marihuaną. Policjanci ustalili, że chłopak ma narkotyki także w domu.

– W jego szafie ubraniowej znaleźli ponad 40 gramów konopi indyjskich. W trakcie rozmowy chłopak przekonywał funkcjonariuszy, że w grudniu ubiegłego roku znalazł reklamówkę z suszem przy moście kolejowym w Piszu. Twierdził, że wiedział, iż jest to marihuana, więc postanowił wziąć ją na własny użytek. Teraz 19-latek odpowie za posiadanie środków odurzających i będzie miał okazję wytłumaczyć się przed sądem – informują policjanci z Pisza.

Nastolatek był już notowany za kierowanie pojazdem pod działaniem narkotyków. Tym razem również nie uniknie odpowiedzialności.

Z kolei oficer dyżurny komendy policji w Działdowie otrzymał zgłoszenie dotyczące picia alkoholu i zakłócania porządku przez dwóch mężczyzn, którzy znajdowali się na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych na terenie Działdowa. Skierowany na miejsce policyjny patrol zastał dwóch mężczyzn 29- i 27-letniego mieszkańca Działdowa.

Podczas przeprowadzania czynności z mężczyznami policjanci znaleźli substancje psychotropowe. Jeden z uczestników interwencji próbował ukryć je przed wzrokiem policjantów w skrzynce pocztowej, a drugi tą samą substancję miał przy sobie schowaną w pojemniku po witaminach. Policjanci zabezpieczyli znaleziony proszek, a obu mężczyzn zatrzymali celem złożenia wyjaśnień – informują policjanci z Działdowa.

Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania substancji psychoaktywnej wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyźni złożyli wyjaśnienia i przyznali się do zarzucanych im czynów.

– Przypominamy, że ten kto nielegalnie posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. w przypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku – podsumowują policjanci. 

ZOBACZ TAKŻE:

Matka próbowała przemycić w ustach narkotyki dla syna w więzieniu

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl