Zamiast przenieść się na łono Abrahama, trafił za kratki

40-letni mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i zgłosił, że z powodu problemów ma myśli samobójcze. Na miejsce pojechali policjanci, którzy porozmawiali z mężczyzną. Jak się również okazało w trakcie interwencji, mężczyzna był… poszukiwany. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie trafił za kratki.

Do niecodziennej sytuacji doszło dwa dni temu (4.03) po godzinie 21 w Zawierciu w woj. śląskim. Na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna i powiedział, że ma myśli samobójcze. Policjanci natychmiast udali się w rejon wiaduktu przy ul. Powstańców Śląskich, gdzie zastali spacerującego 40-latka. Podczas rozmowy z mundurowymi mężczyzna przyznał, że ma trudną sytuację. Nie potrzebował jednak pomocy medycznej. W trakcie legitymowania okazało się, że jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Dodatkowo ma karę do „odsiadki”. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za swoje wcześniejsze czyny. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, 40-latek trafił do zakładu karnego.

Warto wiedzieć: Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, socjalną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np.prowadzi noclegownie. Pomoc jest bezpłatna. Nie musisz mieć ubezpieczenia. Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, można się zgłosić też do każdego szpitala psychiatrycznego, tam też nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne.
W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia. Lista Ośrodków Interwencji Kryzysowej w Polsce jest tutaj. Adresy i telefony Ośrodków Interwencji Kryzysowej otrzymasz też w każdym ośrodku pomocy społecznej

Terapia psychologiczna czy wizyta u psychiatry to oznaka świadomości i nowoczesności. Podobnie jak odczuwamy problemy z ciałem (ból, zmęczenie, choroby), możemy odczuwać też np. cierpienie psychiczne, zniechęcenie, brak sił i motywacji, stany depresyjne, lękowe, myśli które utrudniają sen, brak wiary w siebie, niską samoocenę. Terapia pozwala poradzić sobie z tymi problemami, ważne by jak najszybciej poszukać pomocy.

Jeśli problemy wynikają z samotności, przemocy, biedy, braku akceptacji lub uczuć ze strony osób bliskich, stanów lękowych, chorób, psycholog może nam podać wiele gotowych rozwiązań, które ciężko nam przez problemy znaleźć lub pozwoli zebrać siły, by podjąć działania, które zaczną rozwiązywać problemy.

Myśli samobójcze najczęściej wynikają z problemów i poczucia osamotnienia w rozwiązywaniu tych problemów.
Chcesz zapobiegać samobójstwom w swoim otoczeniu? Bądź życzliwy, przyjazny, odpowiedzialny, godny zaufania, reaguj gdy widzisz coś niepokojącego, niesprawiedliwego. Więcej informacji znajdziecie na stronie samobojstwo.pl

Wstrzymany ruch na drodze szybkiego ruchu. Liczyły się ułamki sekund

Fot. ma charakter poglądowy; źródło policja.gov.pl, samobojstwo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *