U naszych bratanków powstał pierwszy teatr kwarantanny

Ludzie potrafią bardzo szybko adaptować się do wyjątkowych sytuacji. Na Węgrzech pomysłowością wykazali się aktorzy teatralni, którzy powołali do życia „teatr kwarantanny”. Oczywiście, wszystkie występy będzie można śledzić w Internecie.

Podobnie jak w Polsce u naszych bratanków zamknięto część sklepów, kin i teatrów. Załoga łodzi TRIP, która zacumowana jest przy nabrzeżu Dunaju w Budapeszcie wraz z kilkoma znanymi aktorami węgierskich teatrów założyła „Pierwszy Węgierski Teatr Kwarantanny”.

Wirtualny teatr założyli: Annamária Láng, Rába Roland, Vecsei H. Miklós, Trill Zsolt, Kamondy Ági, Georgita-Tenki Dalma, Martinkovics Máté, Jenővári Miklós, Balázs Júlia, Fabacsovics Lili, Divinyi Réka, Magács László, ale grupa nie jest zamknięta.

Pierwszy spektakl zaplanowany został na 16 marca. Będzie to monodramowa wersja powieści Alberta Camusa „Dżuma”. Występy tego wirtualnego teatru będzie można podziwiać m.in. na Facebooku o godzinie 19.

Artyści będą występować za darmo, ale organizacja występów wymaga nakładów finansowych. Dlatego organizatorzy udostępnią możliwość przekazania dobrowolnych datków. Szczegóły wydarzenia na Facebooku (w języku węgierskim).

ZOBACZ TAKŻE:

Teatr wychodzi na ulicę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *