Nastolatkowie postanowili zwiedzić zoo pomimo tego, że było zamknięte

17- i 19-latek przyjechali do Zamościa, aby zwiedzić ZOO. W związku z epidemią koronawirusa ogród był zamknięty dla zwiedzających. Nie stanowiło to jednak dla nich przeszkody. Swoje plany zrealizowali przeskakując przez ogrodzenie. O nagannym zachowaniu 17-latka dowie się sąd rodzinny, a odpowiedzialności za uszkodzony panel ogrodzenia nie uniknie również 19-latek.

W sobotnie popołudnie (14.03) tuż po godzinie 17 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację, że dwie osoby weszły na teren ogrodu zoologicznego przeskakując ogrodzenie. W tym czasie ogród był zamknięty dla zwiedzających.

– Jak się okazało dwóch młodzieńców 17-latek z powiatu chełmskiego oraz 19-latek z powiatu świdnickiego wspólnie z kolegami przyjechali do Zamościa, aby zwiedzić ZOO. Kiedy dowiedzieli się, że ogród jest zamknięty, postanowili mimo wszystko pospacerować po jego terenie. W tym celu przeskoczyli przez ogrodzenie, przy okazji uszkadzając jeden z paneli – relacjonują policjanci z Zamościa. 

Jak dodają mundurowi, badanie trzeźwości wykazało, że 19-latek znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, natomiast jego młodszy kolega w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. 17-latka z komendy odebrał opiekun. O jego nieodpowiedzialnym zachowaniu dowie się sąd rodzinny. Za uszkodzenie ogrodzenia odpowie również 19-latek. Wartość uszkodzeń przedstawiciel ogrodu zoologicznego wycenił na kwotę ok. 300 złotych.

W związku z epidemią koronawirusa ZOO w Zamościu jest zamknięte dla zwiedzających do dnia 30 marca 2020 roku.

WAŻNE! Masz gorączkę, duszności, kaszel? Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590. Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię co zrobić, by otrzymać pomoc. Konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta mogą również przekazać Ci kontakt do placówki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), która udzieli teleporady medycznej.

Dzięki teleporadzie medycznej możesz otrzymać:

  • zalecenia
  • e-zwolnienie
  • e-receptę
  • sugestię bezpośredniej wizyty w placówce lub kontaktu ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, jeśli będzie taka konieczność.

Teleporady medyczne:

  • ograniczają ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa
  • ułatwiają izolację osób, które mogą zarażać wirusem innych
  • rozwiewają obawy, jeśli sytuacja jest niegroźna
  • skrócą czas oczekiwania na wizyty u lekarzy.

Jeśli po zdalnym wywiadzie będzie taka konieczność, pacjenci otrzymają sugestię skorzystania z wizyty w placówce medycznej lub skontaktowania się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

ZOBACZ TAKŻE:

Chciał przyspieszyć przyjazd patrolu i powiedział, że ma koronawirusa

 

Fot., źródło policja.gov.pl, gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *