Pies na kwarantannie – jak można pomóc

Serwis “Pies na kwarantannie” powstał w celu skontaktowania osób, które poszukują wsparcia w opiece nad swoim psem podczas kwarantanny lub pobytu w szpitalu z osobami, które tego wsparcia mogą udzielić.

Jak wiadomo osobie objętej kwarantanną z psem na spacer wychodzić nie wolno. Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie psa na ten czas: komuś z rodziny lub przyjaciół, do hotelu dla zwierząt. Nie każdy jednak ma w rodzinie lub wśród znajomych osobę, na której wsparcie w tym zakresie może liczyć. Fundacja na Rzecz Zwierząt “Przytul Psa” zachęca wszystkich do dodawania propozycji wsparcia w zakresie wyprowadzania psa na spacer lub opieki nad nim (na czas kwarantanny).

– Dzięki uprzejmości Google możemy korzystać z wyszukiwarki z geolokalizacją. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie baza zapełni się ogłoszeniami z całej Polski! Stworzymy wtedy podziały na województwa, miasta itp. Zwierzaki liczą na nas! Zachęcamy do dołączania! – informuje Agnieszka Ciborowska, wiceprezes zarządu Fundacji na Rzecz Zwierząt “Przytul Psa”.

Jak maksymalnie zabezpieczyć się pomagając w spacerach osobie objętej kwarantanną?

Przede wszystkim należy nie spotykać się bezpośrednio z osobą objętą kwarantanną. Osoba na kwarantannie powinna wypuścić psa na klatkę schodową, a osoba wyprowadzająca – przypiąć własną smycz. Osoba wyprowadzająca powinna także unikać bezpośrednio kontaktu z psem – najlepiej założyć jednorazowe rękawiczki.

Czy psy i koty przenoszą koronawirusa?

Zgodnie z informacją ze strony Ministerstwa Zdrowia psy i koty nie przenoszą koronawirusa.

WARTO ZAJRZEĆ: Serwis dostępny jest pod adresem przytulpsa.pl/koronawirus.

Schronisko Na Paluchu przypomina abyśmy dbali o siebie, także ze względu na nasze zwierzęta, które są od nas w pełni zależne:

  • pamiętaj, że według oficjalnych komunikatów WHO nie ma żadnych dowodów na możliwość zarażenia się wirusem od zwierząt domowych, nie panikuj
  •  nie spuszczaj psa ze smyczy, żeby ograniczyć możliwość ucieczki i konieczność poszukiwania zwierzaka do minimum
  • ogranicz spacery z psami, zachowuj bezpieczny odstęp od innych
  • jeśli planujesz wizytę u weterynarza, która nie jest pilna, odłóż ją w czasie
  • myj ręce często i dokładnie

 

1 komentarzy dla tekstu: “Pies na kwarantannie – jak można pomóc”

  1. Obecnie jest wiele osób które oferują wyjście z psem. Można znaleźć takie oferty na grupach na fejsie albo na Olx. Ja sama korzystałam dla mojej Cioci z takich osób. Warto im jednak przypomnieć żeby sprzątali po pieskach. Pod moim domem jest Dystrybutor Amik na bio woreczki Pucek, ale u mojej Cioci nie – Ciocia sama zamawia woreczki Pucek- ale osoba która wychodziła z pieskiem nie sprzątała bo nie dostała woreczków i pod domem Cioci nie było dystrybutora. Dla mnie to żadne tłumaczenie – sprzątanie po pieskach jest obowiązkiem każdego właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *