Policjanci zaapelowali do przestępców. I podbili serca internautów

W związku z wdrożeniem stanu zagrożenia epidemicznego policjanci mają pełne ręce roboty. W związku z tym wystosowali humorystyczny apel do przestępców, który spotkał się z dużym uznaniem ze strony internautów.

Do nowych zadań policjantów w czasie pandemii należy m.in. pojawienie się raz na dobę w miejscach pobytu osób objętych kwarantanną i sprawdzenie czy rzeczywiście one tam przebywają, czy nie narażają innych ludzi na ryzyko, a także czy nie potrzebują pomocy. Mają pełne ręce roboty, stąd ich humorystyczny apel do przestępców. 

– Uwaga! Uwaga! Ważna informacja ;-) Z powodu pandemii COVID-19, która wywołała panikę, a na nas nałożyła wiele nowych zadań i czasami nieprzewidywalne zachowania wielu osób, oczekujących od nas i innych służb ciągłej pomocy, prosimy o zaprzestanie wszelkich działań przestępczych/haniebnych/niegodziwych do odwołania. ;-) Docenimy spodziewaną współpracę związaną z powstrzymaniem się od popełniania przestępstw i wykroczeń i już z góry dziękujemy za współpracę oraz zrozumienie. ;-) Powiadomimy oddzielnym komunikatem, kiedy będzie można wrócić do codziennej działalności przestępczej kontynuując dalej starą zagrywkę policjant-złodziej ;-) – piszą w poście w mediach społecznościowych. 

Post wywołał lawinę w większości wesołych komentarzy i tysiące udostępnień. 

Jak wy mnie teraz zaimponowaliście – Wystarczyło poprosić i przestępczość w Polsce zmniejszy się o połowę :P; – Nie zapomnijcie tylko o tym komunikacje przywracającym, aby nie było wtopy ;) – śmieją się internauci.

A całkiem serio, w związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo, policjanci zalecają ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. Do dyspozycji pozostają numery telefonów poszczególnych jednostek policji dostępne na stronach internetowych, Centralnej Książce Telefonicznej oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie (nie dotyczy sytuacji nagłych) oraz kontakt z jednostkami policji i dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.
Pamiętajmy, że wizyty w jednostkach Policji wiążą się często z koniecznością poruszania środkami komunikacji zbiorowej oraz przebywaniem wśród większej ilości nieznanych nam osób. Oczekując na przyjęcie zgłoszenia w zamkniętych pomieszczeniach również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami. Więcej informacji znajdziecie na stronie policja.pl

Chciał przyspieszyć przyjazd patrolu i powiedział, że ma koronawirusa

Fot. ma charakter poglądowy, źródło policja.gov.pl