Zamiast w miejscu kwarantanny, siedział nagi na łące

Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego nie kryli zdziwienia, kiedy otrzymali zgłoszenie, że na łące siedzi nagi mężczyzna. Jeszcze dziwniejsze było tłumaczenie 31-letniego nagusa.

Dyżurny z Tomaszowa odebrał zgłoszenie, że w gminie Jarczów na łące siedzi mężczyzna. Natychmiast na miejsce został wysłany patrol policji. Na początku mieszkaniec powiatu tomaszowskiego zaczął dziwnie się tłumaczyć, zmieniał wersje wydarzeń.

– W końcu przyznał , że w zeszłym tygodniu przekroczył granicę z Niemcami. Podczas odprawy wypełnił kartę informacyjną i w związku z obowiązkiem poddania się kwarantannie przebywał u swojego kolegi. Panowie w sobotę pili do późnych godzin alkohol. Kiedy kolega poszedł spać, on wybrał się do domu. Tłumaczył, że podczas drogi wpadł w bagno i zmoczył ubranie. Dodał również, że nie miał już sił dojść do domu. Na miejsce wezwana została karetka, mężczyzna został przetransportowany na oddział zakaźny tomaszowskiego szpitala – relacjonują tomaszowscy policjanci.

Teraz odpowie przed sądem za złamanie obowiązku kwarantanny. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi mandat karny w wysokości 30 tysięcy złotych. 

Od 15 marca po powrocie do Polski trzeba poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Kwarantannę odbywa się w swoim miejscu zamieszkania. Jeśli ktoś nie ma możliwości odbywania kwarantanny w domu, będzie ją odbywać we wskazanym przez służby ośrodku (informację uzyska podczas przekraczania granicy). 

Podczas kwarantanny trzeba przestrzegać różnych zasad w tym:

  • Zostać w domu – pod żadnym pozorem nie wolno wychodzić z domu! Nie przyjmować nikogo. Jeśli w domu są osoby bliskie, które miały z Tobą kontakt po tym, jak zetknąłeś się z koronawirusem, one też podlegają kwarantannie.
  • Wywiesić kartkę o kwarantannie na drzwiach/ogrodzeniu.
  • W miarę możliwości przebywać w określonym pokoju, a jeśli w domu jest więcej łazienek, korzystać tylko z jednej. Ograniczyć powierzchnię, która będzie wymagała dezynfekcji.
  • Założyć maskę lub szalik/chustkę na twarz, jeśli ma przyjechać lekarz lub karetka. 
  • Przestrzegać zasad higieny:
  • Dbać o to, aby organizm miał zapewnione wszystko, co niezbędne do dobrego funkcjonowania: wysypiać się, jeść lekkostrawne posiłki z dużą ilością warzyw i owoców, pić dużo wody.
  • Monitorować swój stan zdrowia w tym mierzyć temperaturę.
  • Więcej informacji znajdziecie na stronie pacjent.gov.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Z powodu koronawirusa uciekł na drugi koniec Polski. Miał przy sobie maczetę (video)

Fot., źródło policja.gov.pl; gov.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *