Na kwarantannie chciał wódkę i pizzę. Groził, że będzie zarażał

Białostoccy policjanci otrzymali zgłoszenie od mężczyzny objętego kwarantanną, który bezpardonowo oznajmił: „Za pięć minut flacha i pizza, inaczej sam pójdę i będę zarażał…”. Teraz bezmyślnym zachowaniem mężczyzny zajmie się sąd.

Dyżurny komendy miejskiej policji w Białymstoku otrzymał nietypowe zgłoszenie od mężczyzny objętego kwarantanną. Zgłaszający zażądał, aby policjanci przywieźli mu pizzę i alkohol. W przypadku odmowy sam pójdzie do sklepu i będzie kichał, kaszlał i zarażał koronawirusem inne osoby. Na miejscu już po kilku minutach zjawili się policjanci, którzy od razu usłyszeli wykrzykiwane wulgaryzmy z jednego z balkonów.

Mężczyzna, którego zachowanie wskazywało na to, że jest nietrzeźwy wciąż wykrzykiwał swoje żądania. Policjanci stanowczo powiedzieli mężczyźnie, że ma przestrzegać wprowadzonych ograniczeń i stosować się do zasad, wynikających z kwarantanny. Po kilku minutach rozmówca wszedł z powrotem do mieszkania. Teraz mężczyzna odpowie za używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym, a także za bezpodstawne wezwanie patrolu policji – relacjonują mundurowi z Białegostoku. 

Policja kolejny raz apeluje o odpowiedzialne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy!

Zgodnie z kodeksem wykroczeń: “kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych
Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi mandat karny w wysokości 30 tysięcy złotych. 

Podczas kwarantanny trzeba przestrzegać różnych zasad w tym:

  • Zostać w domu – pod żadnym pozorem nie wolno wychodzić z domu! Nie przyjmować nikogo. Jeśli w domu są osoby bliskie, które miały z Tobą kontakt po tym, jak zetknąłeś się z koronawirusem, one też podlegają kwarantannie.
  • Wywiesić kartkę o kwarantannie na drzwiach/ogrodzeniu.
  • W miarę możliwości przebywać w określonym pokoju, a jeśli w domu jest więcej łazienek, korzystać tylko z jednej. Ograniczyć powierzchnię, która będzie wymagała dezynfekcji.
  • Założyć maskę lub szalik/chustkę na twarz, jeśli ma przyjechać lekarz lub karetka. 
  • Przestrzegać zasad higieny:
  • Dbać o to, aby organizm miał zapewnione wszystko, co niezbędne do dobrego funkcjonowania: wysypiać się, jeść lekkostrawne posiłki z dużą ilością warzyw i owoców, pić dużo wody.
  • Monitorować swój stan zdrowia w tym mierzyć temperaturę.
  • Więcej informacji znajdziecie na stronie pacjent.gov.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Pijany przyjechał autem na komendę, bo chciał się poskarżyć. Teraz ma spore kłopoty

Fot.,źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *