Co z tego, że kwarantanna – auto musiało błyszczeć

Osoby, które poddane są kwarantannie muszą bezwzględnie pozostawać w miejscu wyznaczonym. Dwóch mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego miało jednak inne plany – postanowili posprzątać swoje auta. Ich nieodpowiedzialne zachowanie przerwali gorzowscy policjanci – po ich interwencji mężczyźni wrócili do domu. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny zostaną skierowane wobec nich wnioski o ukaranie do sądu.

Policjanci w całej Polsce sprawdzają czy osoby poddane kwarantannie przestrzegają pozostawania w miejscu wyznaczonym. Stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Jest niezbędne, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Policjanci codziennie zatem sprawdzają czy osoby zakwalifikowane do odbycia kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Dlatego tak ważne jest to, aby w tym trudnym dla naszego społeczeństwa czasie wszyscy zachowywali się odpowiedzialnie i przestrzegali wszelkich wytycznych i zaleceń dotyczących ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Niestety, zdarzają się osoby, które nie do końca rozumieją powagę sytuacji, narażając na ryzyko nie tylko siebie, ale i inne, postronne osoby. W środę (25 marca) gorzowscy policjanci otrzymali informację, że dwóch mężczyzn poddanych kwarantannie nie stosuje się do niej. Wcześniej jednak byli oni sprawdzeni pod kątem przebywania na kwarantannie przez dzielnicowego. Jednak po jego wizycie mężczyźni wyszli na podwórko i zaczęli sprzątać swoje samochody. Gdy policjanci dotarli na miejsce, poinformowali ich, że obowiązek pozostania w kwarantannie nie pozwala na jakiekolwiek wyjście z domu – zwłaszcza z tak błahego powodu, jak odkurzanie i kosmetyka auta. Mężczyźni tłumaczyli się niewiedzą, mając przekonanie, ze mogą swobodnie wyjść na podwórko. Na polecenie policjantów wrócili natychmiast do domu. Ich nieodpowiedzialne zachowanie będzie miało konsekwencje prawne, gdyż funkcjonariusze skierują wobec nich wnioski o ukaranie do sądu – informuje podkom. Maciej Kimet z zespołu prasowego KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi mandat karny w wysokości 30 tysięcy złotych. 

Policjanci przypominają i apelują o odpowiedzialne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb – policjantów, medyków, strażników granicznych, strażaków oraz przedstawicieli innych instytucji walczących z pandemią.  – Bądźmy odpowiedzialni i rozsądni – tylko wspólnymi siłami, społecznym obowiązkiem dbania o współobywateli przyczynimy się do ograniczenia rozprzestrzeniania koronawirusa – podsumowuje Maciej Kimet.

Chciał zobaczyć policjantów w kombinezonach, więc wyznał, że jest zarażony

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl