Policja gra i śpiewa dla zamkniętych w domach ludzi (video)

Ze względu na epidemię koronawirusa, jeżeli nie musimy lepiej zostańmy w domu. W ten sam sposób postępują nie tylko Polacy, ale także inni Europejczycy. W tym trudnym czasie wymyślamy wiele różnych sposobów, aby się nie nudzić, a jednym z nich jest muzyka.

W Hiszpanii podobnie jak mieszkańcy mogą wyjść z domu tylko w celu realizacji codziennych potrzeb.. Mieszkańcom Majorki spędzony w domu czas umilili policjanci, którzy przyjechali na sygnale i zaczęli grać i śpiewać. Nagrał to jeden z mieszkańców.

Skoczna muzyka i pozytywna energia mundurowych wywoła uśmiech na twarzy bodajże każdego. Zresztą zobaczcie sami. Naszym zdaniem nie sposób się nie uśmiechnąć. ;-)


 

24 marca polskie władze wprowadziły nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie dotyczy jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa czy pójść na spacer lub pobiegać (należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej – nie dotyczy to jednak rodzin).

Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Można jednak spotykać z najbliższymi. Mimo wprowadzanych zmian, w mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej. Wciąż działa także obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy. Szczegóły znajdziecie na stronie gov.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Na kwarantannie chciał wódkę i pizzę. Groził, że będzie zarażał

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *