Niechciane pisklę zostało brutalnie usunięte z bocianiego gniazda (video)

Bociany to ptaki, które są szczególnie bliskie Polakom, każdy umie go rozpoznać, a większość z nas cieszy się na ich widok. Nie można jednak zapominać, że potrafią one zachować się w sposób, który dla dla wielu z nas będzie szokujący i brutalny. Tak było w przypadku bociana, który bezpardonowo wyrzucił jedno z piskląt z gniazda.

– Zeszły rok, a najprawdopodobniej właśnie sprzed roku pochodzi to video, był bardzo słaby pod względem pożywienia dla tych ptaków. Susza spowodowała, że nie było dość jedzenia, żeby wykarmić wszystkie pisklęta. W takich przypadkach rodzic poświęca najsłabszego, żeby reszta miał szansę przetrwać. Wiele gatunków, szczególnie ptaków tak robi. To czysta matematyka. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że świat przyrody to nie tylko słodziutkie jeże z jabłuszkiem na grzbiecie czy sarenki do kochania. Wiele ludzi żyje jednak w bambiniźmie (wyidealizowany obraz natury, nazwa wzięła się od animowanego filmu “Bambi” – dop. red.). Myślą, że zawsze będzie happy end jak u Disney’a. Tymczasem dzięki takiemu zachowaniu z puli genowej odpadają najsłabsze osobniki, a to opłaca się całemu gatunkowi. Niektóre gatunki robią tak, ze pierwsze i najsilniejsze osobniki, które się wylegają same pod nieobecność rodziców wypychają słabszych braci żeby zyskać pokarm i atencję rodziców – wyjaśnia w rozmowie z reporterką WieleLiter.pl Hubert Grabara z Nadleśnictwa Toruń.

Mamy nadzieję, że tegoroczny rok będzie lepszy i młode bociany przeżyją. Tymczasem obejrzycie dramatyczne sceny z bocianiego gniazda. 

 

ZOBACZ TAKŻE:

Ruszyła transmisja z dwóch gniazd bocianich w Nowym Opolu i Woli Suchożebrskiej na Mazowszu. Przez kilka miesięcy widzowie będą mogli podglądać bociany na żywo. Materiał również może zawierać sceny drastyczne.. Szczegóły w tekście poniżej.

Transmisja z bocianiego gniazda. Będą radości i dramaty

1/3 bocianiej młodzieży nie przeżyje

Fot. główne ma charakter poglądowy.

1 komentarzy dla tekstu: “Niechciane pisklę zostało brutalnie usunięte z bocianiego gniazda (video)”

  1. Kur…a jaka, no!!! Pieprz…na matka!! Że też nikt nie zabrał tego pisklaka. Ja srocze pisklę wurzucone uratowałam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *