Zorganizowali w restauracji chrzciny. Interweniowała policja

Zgromadzenia powyżej dwóch osób są od kilku dni są w naszym kraju zakazane. Tymczasem pewna rodzina ze Środy Wielkopolskiej postanowiła urządzić w restauracji chrzciny, na które zaprosiła prawie dwadzieścia osób.

Jak podkreślają tamtejsi policjanci, apel o ograniczenie kontaktu z ludźmi powtarzają do znudzenia, a mimo to trafiają się ludzie skrajnie nieodpowiedzialni. W sobotę (28 marca) funkcjonariusze interweniowali w związku z imprezą organizowaną w jednej z restauracji w centrum Środy.

Właściciel udostępnił lokal do organizacji chrzcin. Blisko 20 osób spotkało się mimo zakazu zgromadzeń, mimo apeli, komunikatów i próśb. Skończyło się na mandatach i poleceniu powrotu do domów. Ukarano wszystkich uczestników oraz właściciela lokalu gastronomicznego – informują mundurowi.

To nie są jedyne przypadki naruszenia nowych przepisów w woj. wielkopolskim. Kilka dni temu (26.03) patrol policji z Ostrzeszowa natknął się na grupę osób, którzy oświadczyli że gromadzą się mimo zakazu, bo „za mało czasu spędzili wspólnie w pracy”.

– Funkcjonariuszy próba dowcipu nie rozbawiła. Przypomnieli grupie dwudziestoparolatków o powadze panującej sytuacji w poważniejszy sposób – cała piątka została ukarana mandatami karnymi. Tego samego dnia około godziny 21:20 ten sam patrol spotkał cztery osoby wesoło rozmawiające przy ulicy Sienkiewicza w Ostrzeszowie. Mężczyźni w wieku od 17 do 28 lat stwierdzili, że mieli się spotkać u kolegi, ale nie udało im się tam dotrzeć, dlatego prowadzili rozmowę na ulicy. W tym przypadku policjanci również nie potraktowali takiej nieodpowiedzialności ulgowo. Na mężczyzn nałożyli mandaty karne – relacjonuje Adam Juszczak z wielkopolskiej policji.

Policjanci przypominają, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Nie należy bagatelizować zagrożenia epidemiologicznego. Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia.

Warto pamiętać też o ograniczeniach w przemieszczaniu się. Nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy:

  • Dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • Wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • Załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Ważne! Przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin. Policjanci podkreślają, że za bagatelizowanie poleceń i wytycznych instytucji państwowych, będą stosowali represje karne.

ZOBACZ TAKŻE:

Co z tego, że kwarantanna – auto musiało błyszczeć

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *