To piwo będzie ich drogo kosztowało

Trzech panów Tarnowskich Gór w wieku od 26 do 38 lat postanowiło umówić się na szkolnym boisku. Koledzy chcieli porozmawiać, więc nie zwracając uwagi na fakt, że takie zachowanie może skutkować rozprzestrzenianiem się epidemii, spotkali się na piwie.

Do 11 kwietnia włącznie obowiązuje rozporządzenie ministra zdrowia, zmieniające rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Nowe zasady bezpieczeństwa powstały w celu zminimalizowania niebezpieczeństwa zarażenia koronawirusem. Nowe przepisy zakazują m.in wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Niestety, trzej mieszkańcy Tarnowskich Gór nie przejęli się nowymi zasadami bezpieczeństwa i postanowili spotkać się… na piwie.

Kilka dni temu przed południem policjanci otrzymali zgłoszenie, że przy ulicy Korczaka w Tarnowskich Górach zgromadzili się mężczyźni, którzy piją alkohol.

Mundurowi, którzy przyjechali na interwencje, szybko to potwierdzili. Na szkolnym boisku mundurowi zastali trzech mężczyzn w wieku od 26 do 38 lat. Koledzy chcieli porozmawiać, więc nie zwracając uwagi na fakt, że takie zachowanie może skutkować rozprzestrzenianiem się epidemii spotkali się na piwie. Na każdego z tarnogórzan, za niestosowanie się do nowych zasad bezpieczeństwa, nałożono 500-złotowe mandaty relacjonują policjanci z Tarnowskich Gór.

Pamiętajmy, że od zdyscyplinowania społeczeństwa w tym trudnym dla wszystkich czasie, zależeć może życie i zdrowie wielu osób. Dlatego nie bagatelizujmy poleceń i wytycznych instytucji państwowych, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

9-latka ubrana tylko w krótką piżamkę uciekła od pijanych rodziców

Fot. główne ma charakter poglądowy. Fot. dolne, źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl