410 milionów złotych znalazło właściciela

To było dwanaście z rzędu emocjonujących losowań Eurojackpot. Trwająca od 14 lutego kumulacja została w końcu rozbita. Oznacza to, że rekordowa kwota 410 milionów złotych znalazła właściciela. A oto liczby wylosowane 1 maja w Eurojackpot: 6, 11, 12, 21, 41 oraz 1,2.

Pierwsze majowe losowanie Eurojackpot okazało się wyjątkowo szczęśliwe dla jednego z graczy z Niemiec. Rozbił on bowiem trwającą ponad dwa miesiące kumulację. W puli na wygrane I i II stopnia w tym losowaniu uzbierało się ponad 0,5 miliarda złotych (rekordowe 410 mln zł oraz 105 mln zł), a w Polsce odnotowano ponad 36 tysięcy wygranych niższych stopni.

Nie trzeba jednak rozbić kumulacji, żeby cieszyć się z wysokiej wygranej. Pod koniec kwietnia przekonał się o tym gracz, który spróbował swojego szczęścia bez wychodzenia z domu – grając w Eurojackpot online. Wygrał ponad 814 tysięcy złotych. Była to wygrana III stopnia. Druga wygrana tej wysokości padła we Wrocławiu.

W maju zeszłego roku padła pierwsza polska główna wygrana w Eurojackpot. W losowaniu tej gry, w którym stawką było 390 milionów złotych (90 milionów euro) padły wtedy dwie główne wygrane, w tym jedna w Polsce. Jej wartość wyniosła aż 193 396 500,00 złotych (45 milionów euro). Nigdy wcześniej w historii naszego kraju wygrane nawet nie zbliżyły się do tej kwoty. Poprzedni rekord to 36 726 210,20 zł w Lotto trafione w 2017 roku w Skrzyszowie.

Gracz, który wygrał 45 milionów euro przyznał, że ufa swojemu szczęściu do gier, choć kiedy trzymał w ręku kupon wart ponad 193 milionów złotych nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Sprawdzał swoje liczby kilka razy w internecie, aby się upewnić. Pytany o sposób gry wspomniał, że najczęściej grywa na chybił trafił. W dniu losowania poczuł jednak impuls, dzięki któremu wszedł do punktu LOTTO i sam wytypował szczęśliwe liczby.  Więcej informacji znajdziecie tutaj.

W grze występuje 12 stopni wygranych. Gra się typując 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub na chybił trafił. Z każdego zakładu Eurojackpot, który kosztuje 12,50 złotych kwota 2,50 złotych (25% stawki) przeznaczane jest na dopłaty, m. in. na rozwój sportu oraz kultury narodowej. 10 procent ze sprzedaży online produktów LOTTO trafia na walkę z koronawirusem i jego skutkami w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

Wystarczył mu jeden zakład chybił trafił. Wygrał prawdziwą fortunę

Fot., źródło Lotto.pl

1 komentarzy dla tekstu: “410 milionów złotych znalazło właściciela”

  1. 5 glownych wygranych sami niemcy , przypadek ???

    I tak od kilku lat :) non stop takie same przypadki :))

    Warto tez podac cene losu dla polaka i niemca :) bo nie jest taka sama hahahahaha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *