Chciał otruć psa sąsiadów, ale zwierzę okazało się inteligentniejsze

47-latek z Sosnowca na oczach sąsiadów próbował otruć ich psa. Mężczyzna rzucił zwierzęciu kiełbasę nafaszerowaną najprawdopodobniej trującym granulatem, przypominającym trutkę na szczury. Nie wziął pod uwagę, że czworonóg okaże się bardziej inteligentne niż zakładał.

Mieszkaniec jednej z posesji położonych w dzielnicy Ostrowy Górniczej zauważył w oknie swojego sąsiada, który rzucał coś jego psu biegającemu po posesji. Okazało się, że była to kiełbasa nafaszerowana granulatem przypominającym wyglądem trutkę na szczury. Prawdopodobnie 47-latek próbował w ten sposób pozbyć się zwierzęcia. Nie wziął jednak pod uwagę, że pies okaże się bardziej inteligentny niż zakładał.

– Zwierzę co prawda wzięło kiełbasę, ale zamiast ją zjeść, zaniosło ją swoim właścicielom. Dzielnicowi komisariatu policji V, który dowiedzieli się o sprawie, poczynili już szereg ustaleń i obecnie prowadzone są intensywne czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności. Po ich przeprowadzeniu to prokurator zdecyduje o dalszym losie 47-latka – informują policjanci z Sosnowca.

Za próbę uśmiercenia zwierzęcia mogą mu grozić nawet trzy lata więzienia. Zgodnie z kodeksem karnym, za niehumanitarne traktowanie zwierząt, krzywdzenie i znęcanie się nad nimi ze szczególnym okrucieństwem grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Spalił w piecu cztery kilkudniowe kocięta

Wydawało się, że jest martwy, ale wykazał niezwykłą wolą życia

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl