Myślała, że dostanie mandat. Zaskakujący finał interwencji

Kontrola drogowa policjantów z “Grupy Speed”, którzy przebywali w okolicach miejscowości Krykajny w województwie warmińsko-mazurskim zakończyła się… pomocą przy wymianie przebitego koła. Kobieta widząc policjantów była przekonana, że otrzyma mandat.

Zdarzenie miało miejsce dwa dni temu około południa. Policjanci z „Grupy Speed” pełnili służbę w okolicach Godkowa. W pewnym momencie zauważyli volkswagena turana. Ich uwagę przykuło to, że auto praktycznie nie miało powietrza w prawym przednim kole, a mimo to jechało.

–  Postanowili zatrzymać je do kontroli podejrzewając nietrzeźwego kierującego. Okazało się jednak, że kierująca nim 40-letnia kobieta była trzeźwa. Jechała z dziećmi na pogrzeb bliskiej osoby i nie zauważyła, że jedzie bez powietrza w kole. Policjanci pomogli jej zmienić w aucie koło i dalej mogła już bezpiecznie jechać. Kierująca była przekonana, że funkcjonariusze zatrzymują ją, aby ukarać mandatem. Jak widać nie zawsze tak to działa. Policjanci „Grupy Speed” reagują na przekroczenia dozwolonej prędkości oraz eliminują z ruchu pijanych kierujących – informuje  kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

ZOBACZ TAKŻE:

Policjanci chcieli tylko zapytać o cel postoju

Fot. ma charakter poglądowy, źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *