Nieletni sprawca niczym Kopciuszek – ustalony po butach

16-latek z gminy Trzeszczany odpowie przed sądem rodzinnym za uszkodzenie zaparkowanego pod blokiem samochodu. Nieletni nocą kopał w samochód, bo – jak sam stwierdził – chciał „wyładować swoją energię”. Dzielnicowy ustalił, nastoletniego sprawcę zniszczenia mienia po śladach obuwia, które odbiły się na masce samochodu.

 Dzielnicowy z posterunku policji w Trzeszczanach udał się do jednej z pobliskich miejscowości, gdzie zgłoszono zniszczenie pojazdu. Jak ustalił na miejscu, właściciel audi zaparkował swoje auto pod blokiem, a rano zauważył, że pojazd jest uszkodzony. Zawiadomił o tym policjantów. Przypuszczał, że ktoś uszkodził jego własność nocą, jednak nie wiedział kto i dlaczego mógł to zrobić. Oszacował wartość strat na kwotę około tysiąca złotych.

– Na masce samochodu policjanci zabezpieczyli widoczne wyraźnie ślady obuwia, które się odbiły. Dzielnicowy, który doskonale zna teren oraz mieszkańców gminy zauważył, że przed wejściem do sąsiedniego z mieszkań stoją buty, które mają identyczne odwzorowanie spodu, jak te ujawnione na masce zniszczonego auta. Okazało się, że należą one do 16-latka, który rzeczywiście uszkodził auto – relacjonują mundurowi.

Kiedy zapytano go, dlaczego to zrobił przyznał, że chciał w ten sposób wyładować swoją energię. Teraz nastolatek odpowie za zniszczenie mienia przed sądem rodzinnym i nieletnich.

ZOBACZ TAKŻE:

Zgubił but niczym Kopciuszek. Ale happy endu nie będzie

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *