Od 15 lat jeździł bez prawa jazdy, ale rekordu nie pobił

Warszawiak z Pragi Północ, który został zatrzymany przez strażników miejskich powiedział, że wypił tylko jedno piwo. Musiało być  “mocne”, bo w wydychanym powietrzu miał aż 1,5 promila alkoholu.

Strażnicy miejscy, którzy patrolowali Pragę Północ tuż przed godziną 20 jadąc ul. Stalową w kierunku Inżynierskiej zauważyli renault megane. Samochód stał na skrzyżowaniu Szwedzkiej i Stalowej mimo włączonego zielonego światła, gdy sygnalizacja zmieniła się na czerwone ruszył. Funkcjonariusze pojechali za autem.

Pojazd skręcił w ul. Środkową, następnie skręcił w jedno z podwórek przy ul. Strzeleckiej. Tam renault zatrzymał się. Strażnicy podeszli do pojazdu, w którym siedział 65-letni kierowca. Poproszony o prawo jazdy mężczyzna oświadczył, że nie ma tego dokumentu od około 15 lat. Przyznał też, że wypił jedno piwo. Na miejsce interwencji wezwano patrol policji. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 1,5 promila alkoholu. Wygląda na to, że wypił bardzo mocne piwo. Dalsze czynności w sprawie prowadzi policja –  relacjonują strażnicy miejscy z Warszawy.

Pod koniec marca lubelska policja zatrzymała zaś pewnego 60-letniego mieszkańca Lublina, który nie miał prawa jazdy od 20 lat. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na kierowcę, który jechał nadzwyczaj powoli i spokojnie. Mundurowi początkowo podejrzewali, że kierowca może być pijany.

–  Podczas kontroli okazało się, że przyczyna takiej jazdy była zupełnie inna. 60-letni mężczyzna podczas legitymowania przyznał, że w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jak oświadczył, prawo jazdy stracił w 1997 roku i od tego czasu nie udało mu się zdać egzaminu, do którego podchodził kilkukrotnie. Funkcjonariusze zabronili mężczyźnie dalszej jazdy oraz nałożyli na niego mandat w kwocie 500 złotych – poinformowali lubelscy mundurowi.

Prawdziwym rekordzistą od 2016 roku pozostaje chyba jednak pewien mieszkaniec Austrii, który przez ponad pół wieku prowadził auto nie mając prawa jazdy.

ZOBACZ TAKŻE:

Ile Polacy potrafią wypić? Alkoholowe rekordy promili

Chciał otruć psa sąsiadów, ale zwierzę okazało się inteligentniejsze

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło Straż Miejska Warszawa, policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *