Uciekając przed policją schował się w wychodku

47-latek z pewnością nie myślał trzeźwo, kiedy uciekał z miejsc zdarzenia drogowego, a jako miejsce swojej kryjówki wybrał drewniany wychodek. Miał ponad promil alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy. Odnaleźli go policjanci z grupy SPEED krótko po niebezpiecznie wyglądającej kolizji.

Wczoraj (5.05) po południu do drodze krajowej z Wyszkowa do Serocka w miejscowości Kręgi Nowe doszło do zdarzenie drogowego z udziałem dwóch osobówek – opla z volkswagenem. Jak wynika z pierwszych ustaleń policjantów ruchu drogowego pracujących na miejscu zdarzenie, do kolizji doszło w momencie kiedy jeden z kierowców skręcał w lewo, a drugi wyprzedzał. Po zderzeniu kierowca opla uciekł z miejsca. Odnaleźli go policjanci z grupy SPEED. 47- letni mieszkaniec gm. Serock schował się w drewnianym wychodku na jednej z prywatnych posesji niedaleko miejsca zdarzenia.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu w organizmie. Okazało się także, że 47-latek nie posiada prawa jazdy bo ma już zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo kierowania autem po pijanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Jeśli kierowca był karany za jazdę po alkoholu i ponownie zasiądzie za kółkiem w stanie nietrzeźwym, grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat – informuje mł. asp. M. Gierlicka z policji w Wyszkowie. 

ZOBACZ TAKŻE:

Miał zostać uśpiony, ale jego opiekun na to nie pozwolił

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *